NVIDIA Ekran ayarları kullanılamaz

Ekran kartı driver'ını bilgisayarından tamamen kaldır hiçbir dosyası kalmasın.Sonra tekrar ndıvıa sitesine gir önce manuel olarak driverı indir olmadı kendin seçerek indir.İnternet devamlı açık olsun driver tamamen kurulup güncelleme yapana kadar.Hiç olmadı ya windows 8 yada eski formattan önceki sürümünü kur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı driver'ını bilgisayarından tamamen kaldır hiçbir dosyası kalmasın.Sonra tekrar ndıvıa sitesine gir önce manuel olarak driverı indir olmadı kendin seçerek indir.İnternet devamlı açık olsun driver tamamen kurulup güncelleme yapana kadar.Hiç olmadı ya windows 8 yada eski formattan önceki sürümünü kur.
Windows 8 hariç hepsini yaptım.

Bilgisayar üreticinin resmi sitesindeki bilgisayar modelin için olan sürücüleri yüklemen gerek, dizüstü bilgisayarlarda kafanıza göre AMD ya da NVIDIA driver yükleyemiyorsunuz maalesef.

Windows 8'e geçmek bu hatayı düzeltmeyecekti bu arada, diline Windows 8'i dolayıp da suçu Windows 7'e atanlara selam olsun!

Not: HP Pavilion dv7-6c00et sahibi olarak konuşuyorum, dizüstü bilgisayarlardaki ekran kartı sorunlarıyla zamanında çokca karşılaştığım için konuyla ilgili bilgi birikimim var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar üreticinin resmi sitesindeki bilgisayar modelin için olan sürücüleri yüklemen gerek, dizüstü bilgisayarlarda kafanıza göre AMD ya da NVIDIA driver yükleyemiyorsunuz maalesef.

Windows 8'e geçmek bu hatayı düzeltmeyecekti bu arada, diline Windows 8'i dolayıp da suçu Windows 7'e atanlara selam olsun!

Not: HP Pavilion dv7-6c00et sahibi olarak konuşuyorum, dizüstü bilgisayarlardaki ekran kartı sorunlarıyla zamanında çokca karşılaştığım için konuyla ilgili bilgi birikimim var.

Kesin bir çözüm var mı? Windows 7 de driver güncelliyor. Hocam driver ile ilgili herşeyi yaptım. Yukarıda ne yaptıklarımı yazdım, Recep Baltaş belki sorunumu çözebilir.

Kesin bir çözüm var mı? Windows 7 de driver güncelliyor. Hocam driver ile ilgili herşeyi yaptım. Yukarıda ne yaptıklarımı yazdım, Recep Baltaş belki sorunumu çözebilir.
Öncelikle mevcut olan tüm Intel ve NVIDIA sürücülerini kaldır tamamen, ardından bilgisayarının marka ve modelini bana yaz.

Ardından şu mesajda belirttiklerimi yaparsan tüm uygulamalarda NVIDIA ekran kartını kullanır, Intel kullanım dışı kalır.
NVIDIA Inspector isimli programı indirin, ardından programdaki bu simgeye tıklayın;

sn1dvs.png

Açılan sayfada "Enable application for Optimus" özelliğini "SHIM_RENDERING_MODE_ENABLE", "optimus flags for enabled applications" özelliğini "SHIM_MCCOMPAT_ENABLE" olarak değiştirin, artık her şey için NVIDIA Kullanılacaktır.

2gy813l.png

DH'de Darch isimli arkadaştan alıntıdır.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı