NVIDIA ekran kartında DisplayPort kullanılırsa FPS düşer mi?

Shiroo

Decapat
Daha fazla  
NVIDIA GTX1050 Ti ekran kartı.
AMD Ryzen 5 1400 işlemciye sahibim ve çift monitör kullanıyorum ama 2. monitörü kullanabilmek için HDMI to VGA dönüştürücü kullanıyorum ve ana monitöre DisplayPort ile bağlanıyorum. Acaba bu FPS de düşüş yaşamama sebebiyet verir mi çünkü kullanmaya başladığımdan beri bir FPS düşüşü var.

NVIDIA GTX1050 Ti ekran kartı.
AMD Ryzen 5 1400 işlemciye sahibim ve çift monitör kullanıyorum ama 2. monitörü kullanabilmek için HDMI to VGA dönüştürücü kullanıyorum ve ana monitöre DisplayPort ile bağlanıyorum. Acaba bu FPS de düşüş yaşamama sebebiyet verir mi çünkü kullanmaya başladığımdan beri bir FPS düşüşü var.
Gecikme artar(2. Monitör için)

FPS - Saniyedeki kara hızı yani performans, akıcılıktır. Monitör sadece görüntü verme aracıdır.
Direkt olarak FPS'e bir etkisi yok.

Ama eğer 2 ekran kullanırsanız görüntüleyici biriminizin işi artacağı için saniyedeki kara hızıda azalır.

Yani 2 Monitör olduğu için FPS düşer.

FPS - saniyedeki kara hızı yani performans, akıcılıktır. Monitör sadece görüntü verme aracıdır.
Direkt olarak FPS'e bir etkisi yok.

Ama eğer 2 ekran kullanırsanız görüntüleyici biriminizin işi artacağı için saniyedeki kara hızıda azalır.

Yani 2 monitör olduğu için FPS düşer.

Biraz araştırma yaptım eki bir driver indiriyorum şu an 461.09 modelli driverı yüklüyorum şu an FPS de bir artış olur mu?

Anakartımda DisplayPort girişi var ama görüntü vermiyor alamıyorum bunu da açıklayabilirsen çok yardımcı olursun.
Arkadaşın söylediği "Anakarta bağlarsan fps düşmez" hipotezinin yanlış olduğunu açıkladım.

Bunuda açıklamak gerekirse eğer;
İşlemcinizin GPU'su yoktur. Yani dahili bir grafik kartı yoktur kısaca.
Dahili grafik birimi olan işlemcilere "Apu işlemci" denir.
Sizin işlemciniz Apu değil yani.

Arkadaşın söylediği "anakarta bağlarsan FPS düşmez" hipotezinin yanlış olduğunu açıkladım.

Bunu da açıklamak gerekirse eğer;
İşlemcinizin GPU'su yoktur. Yani dahili bir grafik kartı yoktur kısaca.
Dahili grafik birimi olan işlemcilere "APU işlemci" denir.
Sizin işlemciniz APU değil yani.

Çok teşekkür ederim yardım için sanırım yapabileceğim en iyi şey sistem geliştirmesi yapmak.

Biraz araştırma yaptım eki bir driver indiriyorum şu an 461.09 modelli driverı yüklüyorum şu an FPS de bir artış olur mu?
Yanlış ve eski driverı yüklüyorsun.

Güncel Nvidia linki bu : En Yeni Resmi GeForce Sürücülerini İndirin

Googledan yazıp girdiğinde eski sayfası açılıyor.

Ek olarak DDU ile kurmanda fayda var.
- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

- Nvidia sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü game ready olanı indirin. Nvidia eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.
(Otomatik seçimle uğraşmayın 2 dakika kartınızı ve işletim sistemi bilgilerinizi kendiniz seçin.)

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız. Buna girmek içinde açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Oradan gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.

Geri
Yukarı