Rehber NVIDIA ekran kartlarında risk olmadan overclock yapımı

Cok isinma varsa zaten maksimum yapacagi 20-30 MHz. Zaten dedigim gibi tarama sirasinda test ediyor. Sicakliklara gore en iyi degeri veriyor. Yapmadan once ve yaptiktan sonraki FPS degerlerine bir bak derim. Eger guzel bir artis var ise overclockla devam et.

Tamamdır hocam teşekkürler 👍

Pek isinize karismak gibi olmasinda msi after burner ile otomatik oc modunu kullanarak rtx 2060ın cekirdegi 1950 mhz de calistirabiliyorum eminim baska yapanlarda vardir ama laptop degil

Masaüstü sistemindeki RTX 3050 ekran kartına yaptım 175 MHz artış olarak gösterdi FurMark testi yaptım arkasından stok değerlerle aynı sonucu verdi.

Son düzenleme:
Pek isinize karismak gibi olmasinda MSI Afterburner ile otomatik OC modunu kullanarak RTX 2060'ın cekirdegi 1950 MHz de calistirabiliyorum eminim baska yapanlarda vardir ama laptop degil

Tabii ki de karisabilirsiniz burasi serbest bir forum. Boyle programlar kullanmaya cekinenler ve risk almak istemeyenler icin yazdim bu rehberi zaten. Bir de bu yontemi bilen cok fazla kisi yok diye dusunuyordum. MSI Afterburner'i zaten cogu kisi biliyor.

Masaüstü sistemindeki RTX 3050 ekran kartına yaptım 175 MHz artış olarak gösterdi FurMark testi yaptım arkasından stok değerlerle aynı sonucu verdi.

Her bilgisayarda performans artisi yapmaz zaten belirtmistim konuda. Bazi bilgisayarlarda isi yuzunden dusedebilir. Tamamen deneme isi bu. İsinize yariyorsa kullanirsiniz.

Tabii ki de karisabilirsiniz burasi serbest bir forum. Boyle programlar kullanmaya cekinenler ve risk almak istemeyenler icin yazdim bu rehberi zaten. Bir de bu yontemi bilen cok fazla kisi yok diye dusunuyordum. MSI Afterburner'i zaten cogu kisi biliyor.

Her bilgisayarda performans artisi yapmaz zaten belirtmistim konuda. Bazi bilgisayarlarda isi yuzunden dusedebilir. Tamamen deneme isi bu. İsinize yariyorsa kullanirsiniz.

Stok ayarlara geri döndüm ama kartı denemiş olduk ileride belki yaparım bu arada rehber için teşekkürler.

Overclock hakkında pek bilgim yok sizce iyi mi? ekran kartım RTX 3060 Tİ
asd.png

Yeni konular

Geri
Yukarı