Nvidia geforce GTX 850M 2 GB vs 4 GB

WooWilly

Kilopat
Daha fazla  
Nvidia geforce gtx 850m ekran kartı belleği 4 GB olduğu zaman ilerleyen dönemlerde oyunlarda bana daha iyi performans vermesi söz konusu mu yoksa ekran kartı eskidiği zaman ha 2 GB ha 4 GB diyebilir miyiz ?

Yani notebooklarda ekran kartı belleği ne kadar önemli ?
@Recep Baltaş abi bilgilerinden daha fazla yararlanmak isterim :)

Ekran kartlarında gb değeri pek fazla önemli değil. Yüksek çözünürlüklere çıktığımızda gerekiyor biraz. Yani 2 gb alsan bişey farketmez. Belki fiyat ucuzlar biraz.

Aynı olmaz tabikide ama 3 yıl sorun çıkaracağını sanmıyorum heleki asus gibi bir markada http://www.istanbulbilisim.com.tr/l755-16x-satellite-toshiba-notebook-fiyati,30247.html 2011 yılının ortalarında ağabeyim almıştı bu bilgisayarı yapmadığımız şey kalmadı bilgisayara hala ilk günkü gibi biraz yavaşlamalar oldu ama taş gibi hala elbette fazla oyun kaldırmıyor en son metro last night oyununu orta ayarlarda oynatmıştı ondan sonra zorlamadım.

Benim için full hd blu ray vs diğer özellikler pek önemli olmadığı için ram takviyesi yapıp asus x550jk almayı düşünüyorum sizce iyi etmiş olur muyum :)

Dostum çözünürşüğü full HD değil zaten. İsterse 100 GB olsun. Sen full HD oynayamayacağından dolayı 2 GB her türlü yeter. Çözünürlük ve doku kalitesi arttıkça, ekran kartı belliği biraz daha fazla kullanılır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı