Çözüldü NVIDIA GeForce NOW nasıl çalışıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

exiY

Femtopat
Daha fazla  
3 veya 6 aylık paket almayı düşünüyorum fakat, aklımda çok soru bulunuyor. Sadece bende olan oyunları Epic Games-Ubisoft-Steam'deki oyunlarımı geçirip oynayabiliyor muyum? Çünkü duyduğuma göre benim satın almam lazımmış oyunları. Bir oyunu en fazla 6 saat oynayıp sonra en baştan bir 6 saat mi oynayabiliyorum yoksa 6 saatin sonunda tekrar kaldığım yerden devam edip oynayabiliyor muyum?

PC özelliklerim:

• Ekran kartı: NVIDIA GeForce 9500 GT.
  • İşlemci: AMD A8-6600k APU with Radeon(tm) HD Graphics 3.90 GHz.
  • RAM: 8 GB.
  • 64X bit Windows 10 Pro.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oynayacağın oyunun hem senin hesabında hem de Geforce Now kütüphanesinde olması gerekiyor, yoksa oynayamazsın.

Ücretli sürümde 6 saatlik seanslar bulunuyor. 6 saat sonunda sistem kapanıyor ve yeniden bağlanman gerekiyor. Oyuna tak diye kaldığın yerden devam etmiyorsun, oyun yeniden açılıyor. Save vs. alınmışsa kaldığı yerden devam ediyor. O açıdan oto kayıt sistemi bulunmayan oyun vs. varsa manuel kayıt etmen gerekir. Hesaplarında cloud sisteminin açık olması lazım.

Geforce Now size oyun vermez. Oyunu oynayacağınız sanal bilgisayarlar verir.

Kontrol etmek isterseniz Geforce Now kütüphanesinde yer alan oyunlara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
3 veya 6 aylık paket almayı düşünüyorum fakat, aklımda çok soru bulunuyor. Sadece bende olan oyunları Epic Games-Ubisoft-Steam'deki oyunlarımı geçirip oynayabiliyor muyum? Çünkü duyduğuma göre benim satın almam lazımmış oyunları. Bir oyunu en fazla 6 saat oynayıp sonra en baştan bir 6 saat mi oynayabiliyorum yoksa 6 saatin sonunda tekrar kaldığım yerden devam edip oynayabiliyor muyum?

PC özelliklerim:

Steam, Epic vb. üzerinden sahip olduğunuz oyunları yüklemeye ihtiyaç duymadan oynayabiliyorsunuz.

Oyundaki kayıtların buluta yükleniyor. Daha sonra tekrar girdiğinde kaldığın yerden devam ediyor.
Steam-Epic-Ubisoft kütüphanende bulunan oyunları ilgili servislere giriş yaparak oynayabiliyorsun. Ayrıyeten satın alman gerekmiyor.

PC özelliklerim:

Sadece sizde olan oyunları oynayabilirsiniz. Daha sonrada GeForce Now için almanıza gerek yok. Oyunu 6 saat oynadıktan sonra kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. Ayrıca bilgisayarınız rahat kaldırır.

Oynayacağın oyunun hem senin hesabında hem de Geforce Now kütüphanesinde olması gerekiyor, yoksa oynayamazsın.

Ücretli sürümde 6 saatlik seanslar bulunuyor. 6 saat sonunda sistem kapanıyor ve yeniden bağlanman gerekiyor. Oyuna tak diye kaldığın yerden devam etmiyorsun, oyun yeniden açılıyor. Save vs. alınmışsa kaldığı yerden devam ediyor. O açıdan oto kayıt sistemi bulunmayan oyun vs. varsa manuel kayıt etmen gerekir. Hesaplarında cloud sisteminin açık olması lazım.

Geforce Now size oyun vermez. Oyunu oynayacağınız sanal bilgisayarlar verir.

Kontrol etmek isterseniz Geforce Now kütüphanesinde yer alan oyunlara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Çözüm
Şöyle düşün, internet kafeye gidip Steam'den kendi hesabına girip oradan kendi sahip olduğun ve halihazırda indirilmiş oyunu açıp oynuyorsun. 6 saat sonunda seni atıyor ve atıldığın gibi tekrar girebiliyorsun. Bu tekrar girmenin de sınırı yok. Tekrar yine internet kafedeymişsin ama 6 saate bir masa değiştirmek zorundaymışsın gibi düşün. Eğer oyun kendini kaydediyorsa veya sen kaydedersen devam edersin tabii ki baştan başlaman saçma olurdu.

GeForce NOW'da oynayabileceğin oyunlara şuradan bakabilirsin.

Peki bunu kendi bilgisayarıma mı indiriyorum oyunları?

Epic gameste gta 5'im var mesela oynayabilir miyim mesela?
Oyunları kendi bilgisayarınıza indirmiyorsunuz. Geforce Now üzerinden bağlandığınız cihaza iniyor, sizin bilgisayarınızın depolamasını yemiyor yani.

GTA V Geforce Now'da bulunmuyor. Bütün kütüphaneye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Geri
Yukarı