NVIDIA GeForce RTX 4000 ‘SUPER’ Serisi Neler Sunuyor?

İşimizden sıkılsaydık burada olmazdık hocam...
Ben sadece oyun oynamadığım için PC aldım, yoksa PS 5 alacaktım.
Benim dedigim abarti zaten ne kadar salcam desemde her gelismeyi takip ediyorum :D. Ayni sekilde bende PC tercih ettim ama rahatlik ve imkan varken almak istedim.

Vallahi bu olaylardan biktim. Daha "alinabilecek" 50xx serisine cok var. 2025 basi olsa 5090 70'ler 60'lar 1.5 seneyi bulur. Kafami rahat tutmak adina hem PS Special oyunlar hem de GTA 6 icin PS5 alacagim 1 2 aya. Gercekten bunlarla kafa yormak insani yoruyor :D

Gelişmeleri takip ettiğimiz için bize kötü veya iyi gelebiliyor. Yoksa ekran kartı ekran kartı. Bozulmadığı sürece 5-10 sene kullanırsın.

Firmalar, işte böyle kurnazlık yapınca bir de senin aldığın ekran kartı üzerindense bu bakmamak elde değil.

Sırf ismi "Super" diye tonlarca alan olur bakma sen. Dediğin şeyi yapar. NVIDIA ne zaman tam teşeküllü donanım ile DLSS üretmeye geçerse AMD o zaman geçer. AMD bakıyor ooo biz bunun oyununu bozarız 1 sene bekletiyor ama yapıyor gene bir şeyler. DLSS 4 çıkınca palavra atmazla umarım.

Önceden bir video vardı RT ile ilgili. Videoda RT'nin ibaresi yok RT on vs off diye yazı yazmışla. Görüntü aynı görüntü :D

NVIDIA her zaman kazıncı, bencil, sadece kendini düşünen bir firmaydı ve öyle de devam ediyor.

AMD'de garibim ne yapsın yetişmek için utanmasa RX 7800XT'yi 10K fiyat çekecek.
Ben AMD'ye güveniyorum. DLSS 4 sadece 5000 serisine çıkınca onlar yine 1 sene sonraya bizim 4000 serisine getirirler. Sonuçta dlss3'ü 3000 serisine getirdiler, bunu'da getirirler.

Ben AMD'ye güveniyorum. DLSS 4 sadece 5000 serisine çıkınca onlar yine 1 sene sonraya bizim 4000 serisine getirirler. Sonuçta DLSS3'ü 3000 serisine getirdiler, Bunu'da getirirler.

AMD NVIDIA'yı bekliyor. 😅 DLSS 4 ne üzerine olacaksa AMD'de onların üzerine çalışacak.
AMD'de hiç kendim bir şey üreteyim demiyor. 1 sene bekliyoruz biz.

AMD NVIDIA'yı bekliyor. 😅 DLSS 4 ne üzerine olacaksa AMD'de onların üzerine çalışacak.
AMD'de hiç kendim bir şey üreteyim demiyor. 1 sene bekliyoruz biz.
Üretmeye çalışıp eline yüzüne bulaştıracaksa ve yıllarca bekletecekse kalsın. FSR 3'de gördük olanları, bir tane daha yapmasınlar yoksa nalları dikecekler gibime geliyor.

Bu arada attığım videoda RTX 3080 Ti ile karşılaştırmışlar ama FSR 3 ile 4080 Super'in geçiyordur 3080 Ti bu da ayrı bir trajikomik olay.

3080 Ti alırken aslında bir RTX 4080 Super almış oldu millet. :D

FSR 3 sürprizi bozdu. :D

@BoşluktaDüşünenAdam

RTX 3080 Ti kullanıcılarına "gel gel" yapayım derken aslında yerinizde oturun gibi bir olay oluyor.

AMD'nin vardır düşündüğü bir şeyler.

5000 serileri çıkana kadar piyasaya ürün sunmaları gerekiyor. 4095 falan çıkamayacağına göre 4070 leri güçlendirip fiyat düşürüp satıyorlar işte. Vramlerde de artış var. Saçma bir davranış görmedim ben. İnsanlar 20k'ya 4070 almak yerine eğer fiyatlar doğruysa yine 20k'ya az da olsa daha güçlendirilmiş ve güncel halini alacak. 4070 Ti'de de vram artışı performans artışı olacak. E fiyatlar aynı ya da daha düşük olursa bunda kötü ne var?

Yeni konular

Geri
Yukarı