NVIDIA GeForce RTX 4000 ‘SUPER’ Serisi Neler Sunuyor?

5000 serileri çıkana kadar piyasaya ürün sunmaları gerekiyor. 4095 falan çıkamayacağına göre 4070leri güçlendirip fiyat düşürüp satıyorlar işte. VRAM'lerde de artış var. Saçma bir davranış görmedim ben. İnsanlar 20K'ya 4070 almak yerine eğer fiyatlar doğruysa yine 20K'ya az da olsa daha güçlendirilmiş ve güncel halini alacak. 4070 Ti'de de VRAM artışı performans artışı olacak. E fiyatlar yine aynı ya da daha düşük olursa bunda kötü ne var?

TR'de aynı fiyat olarak çıkacağını düşünüyor musunuz? Eğer aynı fiyata çıkarsa dediğiniz doğru. Ya çıkmazsa?

5000 serileri çıkana kadar piyasaya ürün sunmaları gerekiyor. 4095 falan çıkamayacağına göre 4070LERI güçlendirip fiyat düşürüp satıyorlar işte. VRAM'lerde de artış var. Saçma bir davranış görmedim ben. İnsanlar 20K'ya 4070 almak yerine eğer fiyatlar doğruysa yine 20K'ya az da olsa daha güçlendirilmiş ve güncel halini alacak. 4070 Ti'de de VRAM artışı performans artışı olacak. E fiyatlar aynı ya da daha düşük olursa bunda kötü ne var?

Neden sunmaları gerek? Zaten sattığı kadar sattı.

TR'de aynı fiyat olarak çıkacağını düşünüyor musunuz? Eğer aynı fiyata çıkarsa dediğiniz doğru. Ya çıkmazsa?
Çıkmazsa yapacak bir şey yok. İlk zamanlar pahalı çıkar sonra düşmek zorunda illa ki.

Neden sunmaları gerek? Zaten sattığı kadar sattı.
Kart güçleri aylar geçtikçe yeni oyunlar için ilk performansları gibi olmayabiliyor. Daha fazla kar daha fazla reklam için yapmaları gerekiyor bence. Samsung ve Apple de yeteri kadar sattı ama her sene yenileri geliyor. Hep bir rekabet.

Şöyle bir kafa hesabı yaptım. Yurtdışı Asus ROG 4090 şuan 2400 dolar civarlarında. 71.000 tl falan yapıyor. Ülkeye geldiğinde %20 vergi desek 85.000 tl falan yapıyor. En düşük rog 4090 şuan 82k civarlarında.

4080 super'in 800 dolar olacağı söyleniyor. 24bin tl yapıyor. %20 vergi desek 4.500 tl. 28.500 oluyor. Satıcı karı da desek 35 k falan olur. Şuan en ucuz 4080 44bin tl.

Son düzenleme:
Çıkmazsa yapacak bir şey yok. İlk zamanlar pahalı çıkar sonra düşmek zorunda illaki.

İşte o zaman ise RTX 50xx serisi çıkmaya yakın olur herhalde olursa. Sonra alanlar alır RTX 50xx serisi çıkınca sorun olur.

Çıkmazsa yapacak bir şey yok. İlk zamanlar pahalı çıkar sonra düşmek zorunda illa ki.

Kart güçleri aylar geçtikçe yeni oyunlar için ilk performansları gibi olmayabiliyor. Daha fazla kar daha fazla reklam için yapmaları gerekiyor bence. Samsung ve Apple de yeteri kadar sattı ama her sene yenileri geliyor. Hep bir rekabet.

Şöyle bir kafa hesabı yaptım. Yurtdışı Asus ROG 4090 şuan 2400 dolar civarlarında. 71.000 tl falan yapıyor. Ülkeye geldiğinde %20 vergi desek 85.000 tl falan yapıyor. En düşük rog 4090 şuan 82k civarlarında.

4080 super'in 800 dolar olacağı söyleniyor. 24bin tl yapıyor. %20 vergi desek 4.500 tl. 28.500 oluyor. Satıcı karı da desek 35 k falan olur. Şuan en ucuz 4080 44bin tl.

999 Dolar olarak verildi hocam 4080 super.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı