Nvidia GT 820M Overclock Yapma

alperen.cerberus

Hectopat
Daha fazla  
Benim 4 GB RAM 2 GB ekran kartlı bir sistemim var.

Ekran kartı: Ndivia Geforce 820M

Nasıl ekran kartı OC yapıp oyunlarda FPS arttırabilirim? Söylerseniz sevinirim dostlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
@alperen.cerberus Overclock yapsanız bile pek FPS değişikliği olacağını sanmıyorum o yüzden yapmanızı tavsiye etmem. Zaten ekran kartınız da o kadar güçlü değil.

MSI Global bu programla yapabilirsiniz. Fakat ben yine de kesinlikle yapmamanızı öneriyorum. Bunun nedeni hem laptop kullanmanız hem de ekran kartına OC yapmanın işlemciye yapmaktan daha riskli olması. Ya kartı yakarsınız ya da bozarsınız.

Dizüstü bilgisayarda Overclock yapıldığında yaşanma ihtimali aşırı yüksek olan senaryoyu yazalım:
  1. Frekanslar yükseltilir
  2. Performans artar
  3. Sistem yüksek frekansta çalıştığı için bileşenler daha çok ısınır
  4. Fanlar daha hızlı döner
  5. Muhtemelen soğutma yetersiz kalır
  6. Frekans düşürülür, performans kaybı yaşanır
Sonuç olarak çok iyi soğutması olmayan sistemlerde Overclock önermiyoruz. Zaten 820M ve 4 GB RAM'li sistemde 4 GB RAM'in yeterli olduğu oyunlarda yeterli performansı alırsınız. Diğer oyunlar için RAM yükseltmesi de yapmanız gerek. Overclock yapmanızı önermiyoruz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı