Nvidia GTX850M 540Mhz e takılı kaldı.

vanhalen

Kilopat
Daha fazla  
İyi akşamlar arkadaşlar bugün gelen Nvidia sürücü güncellemesini yaptım ancak oyunlarda normalde 900Mhz üstü gözükürken şimdi sadece 540Mhz'e takılıkalıyor ve bu da fps kaybına sebep oluyor sizce ne yapmalıyım?

Sürücüyü kaldır baştan kur temiz kurulum yaparak, yani Nvidia ayarlarını filan sıfırlasın. Daha olmazsa kaldır ve bir önceki sürücüyü kur geçmiş olsun.

Çok önemli bir problem değildir değil mi?

Dediklerinizi yaptım 954Mhz'e çıktı ancak yine de fps düşüşleri oluyor şimdi eski sürücüyü yükleyip bakıcam ancak neden güncelleme sorun çıkardı anlamadım. Başka ne yapabilirim?

Sanmıyorum, ısıdan dolayıda olabilir. Sıcaklık değerlerinide kontrol et derim.

Belki Ramin şişmişde olabilir sürücüyü kurduktan sonra pc yi yeniden başlatmanı tavsiye ederim. Bende yeni sürücüyü yükledim bende böyle bir sorun olmadı.

Daha 10 gün önce mavi ekran hatası aldığım için servispointe vermiştim donanımlarda bir sorun çıkmadı sadece fanı değiştirdiler ve oyunlarda sıcaklıklar GPU 79 CPU 75-70 arasında değişiyor.

Sıcaklıklar normal değerlerde, inşallah serviste ekran kartını filan kurcalamamışlardır, çünkü bazı servisler anlamadan dinlemeden sorunu her yeri kurcalıyorlar, benim bundan önceki laptobum bu yüzden çöp oldu:( , umarım seninde başına aynısı gelmemiştir.

Peki Dying Light da High Ayarlarda kaç fps almam lazım normalde? Bilgisayarım özellikleri Intel 4710HQ 2.50Ghz 8 Gb ram ve 2 Gb Nvidia GTX 850M ekran kartı var.
İnşallah öyle birşey yapmamışlardır daha 2.5 ay oldu satın alalı ve hemen de yeni bir notebook alacak durumum yok.

Vallaha ışıklar, gölgeler ve diğer ıvır zıvır ayarları kısar yada Medium yaparsan Textureleri High ayara çekersen tahminim bi 30 35 fps alırsın. Evet malesef ortalıkta çok var işinin ehli olmayan ben tamirden anlarım diyen cahiller, işte onlar yüzünden senin benim gibilerin başı yanıyor. Keşke hemen servise vermeseydin birkere mavi ekran hatası aldın diye.

Bende high ayarlarda şuan eğer çok kalabalıksa etrafım 28 32 fps arasında ancak çatının üstünde ilerliyorsam 40-45 fps i buluyor. Aynı gün içerisinde 3 kere mavi ekran alınca biraz korktum açıkcası bi de ısınma sorunu vardı o zaman 95 100 leri görüyordu o yüzden vermek zorunda kaldım. İnşallah büyük bir sorun çıkarmaz sizi de uğraştırdım çok teşekkürler.

Son düzenleme:
Çok kalabalık da normal o Fps, neden dersen ekran kartın Gtx serisi bir kart olsa bile hafızası 2 Gb olduğu için daha fazlası olmaz zaten. Mesela Gtx serisi hafızası 4 gb olan bir kart ile oynasaydın aynı ayarlar da rahat 35 Fps alırdın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı