Çözüldü NVIDIA mı AMD mi daha iyi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nvidia mı AMD mi?

• NVIDIA

Oy: 39 60,0%
  • AMD Radeon

Oy: 26 40,0%

• Oy verenlerin toplamı
    65
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya insanları birbirine düşürmek, forumda kaos ortamı yaratmak hoşunuza mı gidiyor bilemiyorum fakat art niyetiniz yoksa bile bu kadar da acayip, cins cins konuların açılmasının yasak olması lazım. 2 firmayı da karşılaştırın demişsin arkadaşım, nereyi karşılaştıralım? İşlerinin derinine indikçe her şirketin daha kötü ve daha iyi yanları ortaya çıkacak. Kısacası bu konu sonu olmayan bir bataklık. Fazla uzatmayalım. Eğer ekran kartı alacaksanız internete yazın, testlere bakın, sisteminizle uyumlu mu diye de bir buraya danışıp kararınızı içinize sinen firmada alın. Yapacaklarınız bundan ibaret. Abartmayalım, konuyu gereksiz uzatmayalım.

Söylediğiniz yazılım olayı r9 3xx serisi ile düzeldi , sürekli güncelleme alınıyor Crimson güncellemelerini takip ederseniz anlayabilirsiniz.
Ne kadar AMD'yi savunsam da Nvidia'daki "Shadow Play" gibi bir yazılım maalesef AMD'de mevcut değil.

1000 serisinde güç girişlerini kaldıracağı ekran kartı GTX 1060 olacaktır buda GTX 950 960 ayarında bir kart. Yani yüksek model ekran kartlarında güç girişleri olacak kaldı ki yüksek güçteki ekran kartlarının düşük güç tüketeceği teknolojiyi daha geliştiremedik ve öylede kolay değil. Şöyle olur aynı güçteki GPU'larda verimliliği iyice arttırırlar fakat performansta fazla fark olmaz. Nvidia'nın düşük bütçeli kartlarda yaptığı enerji tüketimini düşürüp performansta fazla artış yapmamak. Nm düştükçe verimlilik artar doğru fakat ne kadar verimli olursa olsun güçlü GPU'lar enerji tüketecektir. Bence Nvidia her zaman iyidir diyerek fanboyluk yapıyorsunuz. Nvidia'nın sorunlu dönemleride oldu onlarıda unutmamak gerekir. Hiçbir firma kusursuz değildir.

Yok hocam fan boyluk değil yanlış anlamayın bende AMD kullanıyorum :dur:

Ya insanları birbirine düşürmek, forumda kaos ortamı yaratmak hoşunuza mı gidiyor bilemiyorum fakat art niyetiniz yoksa bile bu kadar da acayip, cins cins konuların açılmasının yasak olması lazım. 2 firmayı da karşılaştırın demişsin arkadaşım, nereyi karşılaştıralım? İşlerinin derinine indikçe her şirketin daha kötü ve daha iyi yanları ortaya çıkacak. Kısacası bu konu sonu olmayan bir bataklık. Fazla uzatmayalım. Eğer ekran kartı alacaksanız internete yazın, testlere bakın, sisteminizle uyumlu mu diye de bir buraya danışıp kararınızı içinize sinen firmada alın. Yapacaklarınız bundan ibaret. Abartmayalım, konuyu gereksiz uzatmayalım.
Hah moderatör'de geldi :LOL::LOL:

Fanboyluk yapmayacağım çünkü her iki markanın kusurları da oldu artıları da oldu. Nvidia az güç tüketiyor , ShadowPlay'i var ... AMD'nin yazılım da ilerlemesi bariz açık, tam bir F/P ürünü ... Nvidia şu an ki beta Dx12 testlerinde geri diyebiliriz ... AMD yüksek seviye ekran kartları fazla güç tüketiyor ... Nvidia'da da AMD'de de Coil Whine olabiliyor ... AMD'nin Raptr'ı ShadowPlay'den geri... Nvidia resmen eşit performanstaki AMD ekran kartlardan çok daha pahalı... Hepsini bir kefeye koysak her iki markanın da sorunları var. Açıkcası ben AMD'nin güç tüketimini sevmiyorum Nvidia'da da fiyatlar bana çok yüksek geliyor. Eğer paranız var ise ve video çekmek istiyorsanız bence Nvidia , eğer paranız kısıtlı ama yüksek performans almak istiyorsanız AMD.
İstek , amaç ve fiyata göre bilgisayar toplanır kesinlikle. :)

Soruma düşünerek cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. Bazı arkadaşlar sorumu anlamadan cevap verip işin kolayına kaçmışlar (Bütçe, model belirt, gibisinden.) ama ben genel olarak istediğim yanıtları aldım. Anket zaten herşeyi ortaya koyuyor. Konu kilitlenebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı