NVIDIA ne yapmaya çalışıyor?

Sistemimde RX 6800 var 2022 Aralıktan beridir kullanıyorum, 1 kere bile WattMan almadım. Genel olarak 6000 serisi ile çözüldü diyorlar ama yine alan vardır elbet.

Ben çatır çatır alıyorum 1-2 ayda 5 kere aldım.

Sistemimde RX 6800 var 2022 Aralıktan beridir kullanıyorum, 1 kere bile wattman almadım. Genel olarak 6000 serisi ile çözüldü diyorlar ama yine alan vardır elbet.
Ben çatır çatır alıyorum 1-2 ayda 5 kere aldım.
Teknoloji işi biraz da şans işi malum. Bende kronik sorunlu SSD var mesela, daha tık yok, çatır çutur çalışıyor. Sizin verdiğiniz örnek de var tabi. Şans...

Harbi, hep AMD kötü denir. Tamam NVIDIA'nın bellekleri AMD'ye göre daha iyi. Ama iş boyut kısmına gelince çuvallıyor NVIDIA. En azından AMD düzenli oluyor. Mesela RX 6600 XT'nin üstü tüm kartlar 8 GB üstü VRAM'e sahip. Ama NVIDIA'ya bakıyorsun, adamlar 3060'a 12 GB koyarken 3060 Ti'a 8 GB koyuyor. Ve 3080 Ti'a kadar olan tüm kartlar 3060'ın altı oluyor. 4000 serisinde de aynı karmaşıklık var. Burada bir arkadaş "NVIDIA VRAM boyutunu kağıttan çekerek rastgele belirliyor." demişti. O arkadaşa inanmaya başladım :D

Kendi yaşadıkları sürücü problemleri ile AMD seviyesine inmeye çalışıyor. Kafa kafaya isek tam olsun diyorlar galiba.

Tekel olunca böyle oluyor. Sonra AMD kötü derler. Çıkıyor hayatı boyunca AMD kullanmamış NVIDIA fanboyunun teki, diyor, "baqın arkadaşlar AMD çok kötü hep WattMan veriyor almayın hooo" dediği için insanlar çekiniyor.

Hal bu ki birkaç kere tectübe etse işini fazlasıyla görecek adam doğruya doğru teknoloji şans işidir her kartta problem çıkmayacak diye bir kural yok sonuç olarak AMD alırsın watman yersin NVIDIA alırsın onda da hata alırsın bu işler böyle kul malı sonuçta ben NVIDIA'da bile hata alanı gördüm AMD dede alanı çok gördüm yani.

Sistemimde RX 6800 var 2022 Aralıktan beridir kullanıyorum, 1 kere bile WattMan almadım. Genel olarak 6000 serisi ile çözüldü diyorlar ama yine alan vardır elbet.

Vala bende de 6700 var 3 aydır kullanıyorum sıfır aldım kartı taktım kurdum sürücüyü bir kere bile hata almadım yağ gibi çalışıyor maşallah uzun süre oyun oynayan birisiyim zaten hata olsa sıkça karşılaşırım bende.

500 serisi kafadan kırık zaten sen iyi bile alıyorsun.

RX570 beni bitirdi zaten çok watman alıyordum 6000 serisine geçtikten sonra hiç karşılaşmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı