NVIDIA, RTX 2000 serisini kullanıcılara "iteledi"

Evet, ben de öyle düşünsem de RTX 2060'ın RTX gücünün fazla olmadığını biliyordum. Ya RX 590 alacaktım 1900₺'ye, ya da RX 590'dan daha güçlü ve sürücüleri daha iyi RTX 2060'ı 2850₺'ye alacaktım. RTX 2060'ı seçtim, benim için kas gücü önemliydi, RT gücü değil. Her teknolojinin ilk serisi pek iyi olmaz, teknoloji demosudur. Ben memnunum.

Bu dediğiniz ilk başta super serisi çıktığında düşünmüştüm. Fakat şu an bu düşüncede değilim. RTX 2070 Super kullancısıyım. 1 senedir memnun bir şekilde kullanıyorum. 1 sene önce aldığım fiyata denk alacağım ekran kartı tahmini RTX 3060 model ekran kartı olacak. RTX 2070S, RTX 3060 model karttan güçlü olduğunu düşünüyorum. Bundan dolayı kafam rahat şekilde kartımı uzun yıllar kullanmaya devam edeceğim.

Arkadaşlar haklısınız, oyuncak satın almıyoruz tabii ki ancak 2 yılda bir teknolojiyi bu kadar geliştirmiş olmaları normal mi?
Adamlar bunu iki yılda geliştirmiyorlar.
Belki 10 yıl önce RTX 3000 serisinin tohumları atılmaya başlandı.
Sen sadece 2 yıl olan bölümü görüyorsun.

Adamlar bas bas bağırarak söylediler ampere kartlar çok güçlü olacak diye 2000 serisinin de RT performansi çok iyi değildi zaten ha kötü kartlar mı hayır ama almayabilirdiniz.
Tabii ki almayabilirdim. Gidip RX590 sistem de toplayabilirdim. Merak ettim işte. Satıp RTX 3060 alacağım.
Adamlar bunu iki yılda geliştirmiyorlar.
Belki 10 yıl önce RTX 3000 serisinin tohumları atılmaya başlandı.
Sen sadece 2 yıl olan bölümü görüyorsun.
Ben de diyorum ki, madem 10 yıldır tohumlar atılıyor, RTX 2000 serisi başarılı olunca RTX 3000 çıkarıp hazır teknolojiyi de RTX 2000'in üzerine koyarak RTX 3000 diye satıyorlar. Aynı şeyi söylüyoruz, sadece ben sorguluyorum.

Tabii ki almayabilirdim. Gidip RX590 sistem de toplayabilirdim. Merak ettim işte. Satıp RTX 3060 alacağım.

Hocam ben de 2070S alacaktım iyi ki almamışım 3080 almaya karar verdim bir de bazı arkadaşlar var 3000 serisi çıkmadan 2hafta önce gidip 2070-2080 almış aldığı fiyattan satmaya çalışıyor yani almasaydı o zaman.

Ben de diyorum ki, madem 10 yıldır tohumlar atılıyor, RTX 2000 serisi başarılı olunca RTX 3000 çıkarıp hazır teknolojiyi de RTX 2000'in üzerine koyarak RTX 3000 diye satıyorlar. Aynı şeyi söylüyoruz, sadece ben sorguluyorum.

Ben de öyle düşünüyorum ama önceliğim işlemci upgrade sonra 3060 oda seneye yaz olur o zaman zaten yenisi çıktı kartı çöpe atacak değiliz hala taş gibi oynatıyor Ultra'da.

Herkes ciddi bir fark bekliyordu ama birisi yeni 3000 serisi 2080 Tİ ekran kartına 20 TFlops fark atacak dediğinde bende derdim abartma. Almışsın ekran kartını olmuş bitmiş. Şimdi kızmaya gerek yok. Ben 2200G aldım şimdi 3200G çıktı diye sinirleneyim mi? Üstelik almamın üstünden 1 yıl bile geçmeden çıktı.

2000 serisi ne zaman çıktı allah aşkına? toplamak isteyen herkese toplama, bekle dedik.

Geri
Yukarı