NVIDIA RTX 3050 ve 3060 GPU’lar Ortaya Çıktı

Hic sanmiyorum. Sonucta yurt disinda peynir ekmek gibi satiliyor bu kartlar.

Düşük bir fiyata cıkmazsa AMD illa karşı bir ekran kartı cıkarır o düşüğe yapar o da yağ bal gibi gider.
Çok güzel bir yorum yapmışsınız. Teşekkür ediyorum hatta. Ama net alım gücüne baktığınızda yine "melek" olmuyor. Standart maaş üzerinden gözlem yapmamız gerekir. Bu husus genellikle araba gibi değerli ürünlerde geçerlidir hatta. "X yıl kadar çalışması gerekir." Şeklinde de örnekleri vardır. Kendi ülkemizi bir tarafa bırakmamız lazım. Hatta RTX 2080 Ti'ı da geçelim, RTX 2080 Super'den bakalım. Fiyatı 700 dolar bandında hareket ediyor. TR fiyatı ise 6300 TL. Maaş bazlı hesap rahatlıkla çıkartılabilir. RX 5700 XT ise 3500 TL seviyelerinde Türkiye'de satılıyor. Haliyle ülkemizde, cebini düşünen kullanıcı AMD tercih etmektedir. He AMD'nin bu kart ile yarışabilecek bir ürünü hala mevcut değil ama bütünlükçü yaklaşan yurdum insanı, en optimum sistemi toplamaya çalışıyor.

Yani açıkcası ne cevap vereceğim pek bilemiyorum ama alım gücü muq seyler diyorsunuz ama adamlar 2000 dolara buradaki 200 bin TL'lik arabayı alıyor.
Yani hala melek değil derken ben şunu kastettim siz orada ortalama dediğimiz asgari bir işte çalışıp alabileceğiniz PC ile burada aynı işte çalışıp alabileceğiniz PC aynı değil demek istiyorum.
Bütünlükcü yaklaşan derken ülkemizde 2 pilot maaşını 2080 Ti ve i7'li bir sistem toplamak pek mümkün olmadığından optimum düşünüyorum ve onun için Türkiye'de AMD iyi bir yer alır diyorum çünkü biz ve bizden daha düşük alım gücü olan ülkeler Rusya'da buna dahil düşük bir parayla kurulan sistemi aylar ve yıllar içinde geliştiriyor ama Intel'de mümkün değil NVIDIA'da ise aradaki fark ile AMD alabiliyoruz yani 2060'dan 2070 Ti veya süpere oradanda 2080 bölümüne geçmek zorluyor.
Ama bunu AMD tarafında yapmaya kalkarsak 5500XT'den 5600XT hatta direk 5700 XT'ye bile geçebiliyoruz eğer NVIDIA bu seferde aynen böyle yüksek geçiş gücü sunarsa o zaman yine AMD bu bölümde avantaj sağlayacak ve optimum düşünen kitleye kucak açacak.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı