NVIDIA Shadow Play ile video çekimi

tayfunsercan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar ben nvidiashadowplay ile video çekerek denemeler yapıyorum. Aklımda bir soru oluştu. Örneğin 2 dakikalık ETS 2 videosu çektiğimde 750 MB civarı oluyor. Ancak 2 dakikalık LoL videosu çekersem daha az yer kaplıyor. Bunun sebebi nedir? Hepsini aynı Shadow Play ayarlarıyla çekiyorum. ETS 2 oyununda hangi ayarları kapatsam videolar daha az yer kaplar acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar arkadaşlar ben nvidiashadowplay ile video çekerek denemeler yapıyorum. Aklımda bir soru oluştu. Örneğin 2 dakikalık ETS 2 videosu çektiğimde 750 MB civarı oluyor. Ancak 2 dakikalık LoL videosu çekersem daha az yer kaplıyor. Bunun sebebi nedir? Hepsini aynı Shadow Play ayarlarıyla çekiyorum. ETS 2 oyununda hangi ayarları kapatsam videolar daha az yer kaplar acaba?
Grafiklerden dolayı olabilir.

Merhabalar arkadaşlar ben Nvidia Shadow Play ile video çekerek denemeler yapıyorum. Aklımda bir soru oluştu. Örneğin 2 dakikalık ETS 2 videosu çektiğimde 750 MB civarı oluyor. Ancak 2 dakikalık LoL videosu çekersem daha az yer kaplıyor. Bunun sebebi nedir? Hepsini aynı Shadow Play ayarlarıyla çekiyorum. ETS 2 oyununda hangi ayarları kapatsam videolar daha az yer kaplar acaba?
İki oyununda çözünürlüğü farklıysa olabilir.

Evet. Çözünürlükte önemli.
İki oyunu da 1920x1080 ve 60 FPS olarak çekiyorum. Sanırım bundan dolayı değildir. Belki de tüm videoyu ETS2 oyununda araç içinden çeksem açı dar olduğu için bu bile farkedebilir. Yani dış çekim yapmazsam.
Dokudan çok bir alan tasarrufu sağlayabileceğinizi düşünmüyorum ama denemekte yarar var.
İlginiz için teşekkür ediyorum. Yine de denemeliyim bence.

Geri
Yukarı