Nvidia Yeni Nesil RTX 2000 Serisi Fiyat ve Özellikleri Açıklandı

@Expl0s1ve
Yanlış ve eksik bilgilendirme yapmışsın.
G-SYNC o kadar gerekli bir özellik değil mantığın yanlış.
Ben G-Sync kullanmıyorum ve ekranda yırtılma olmuyor demişsiniz. V-SYNC açık olduğundan veya üçlü ara bellekleme aktif olmasından kaynaklı yırtılmaları görmüyor olabilirsiniz.
V-SYNC ve üçlü ara bellekleme kapalı olarak bir FPS testi yapın. Görüntü üzerinde bozulmalar göreceksiniz.

FreeSYNC üzerinde aynı mantık geçerli.

Sahip olduğunuz bilgisayar sistemini belirtiniz. Hangi sistemi örnek olarak bu yorumu yaptığınızı merak ediyorum.

Son düzenleme:
@Expl0s1ve
Yanlış ve eksik bilgilendirme yapmışsın.
G-SYNC o kadar gerekli bir özellik değil mantığın yanlış.
Ben G-Sync kullanmıyorum ve ekranda yırtılma olmuyor demişsiniz. V-SYNC açık olduğundan veya üçlü ara bellekleme aktif olmasından kaynaklı yırtılmaları görmüyor olabilirsiniz.
V-SYNC ve üçlü ara bellekleme kapalı olarak bir FPS testi yapın. Görüntü üzerinde bozulmalar göreceksiniz.

FreeSYNC üzerinde aynı mantık geçerli.

Sahip olduğunuz bilgisayar sistemini belirtiniz. Hangi sistemi örnek olarak bu yorumu yaptığınızı merak ediyorum.
vsync kapalı olduğu halde gtx 1060 la 1080p de hiçbir oyunda yırtılma vs. bir şeye rastlamadım.. ben gsync almayın demiyorum.. eğer butçe yeterli değilse es geçilebilir.. asus razer gibi markaların sitelerinde gsync vs vsync kıyaslamaları tamamen yanliş.. ikisi arasında fark var ama farkedilir bile değil. benchmark testlerinde fark daha belirgin tabi.. pubg ve cs deki izlenimlerim üzerinden yazdım

@Expl0s1ve
G-SYNC o kadar gerekli bir özellik değil olarak yaptığın yorum monitör alacak bir kişinin bütçesine göre düşünülerek bir yorum olarak yapılmadığı çok net. Bunu yaptığın son yorum üzerinden çok açık şekilde anlaşılıyor.
Bütçesi düşük olanlar genel olarak 1050 Ti veya 1060 3 GB ekran kartlarını seçiyor. Bu sebeple gidip G-SYNC bir monitör alacak bütçesi olmayacaktır zaten. V-SYNC ve üçlü ara bellekleme özelliği ile götüntü bozulmaların önüne geçiliyor.
G-SYNC teknolojisi görüntü üzerinde bozulmaları engellerken takılma veya akıcılık sorunlarına da çözüm oluyor. Birazdan bir video paylaşacağım anlayacaksın.

Ben veya bilgisi olan bir kişi gidip markaların sitelerine göre yorum veya değerlendirme yapmıyor.
@Recep Baltaş @Ali Güngör Monitör incelemelerini boşuna yapmıyor. Bir monitörün sağladığı şeyleri ve geliştirilmesi gereken durumları gösteren çok güzel incelemeleri ve anlatımları var. Bu incelemeleri izlemeni tavsiye ediyorum. Monitör teknolojisinde neler ile sunulduğunu çok iyi anlayacaksın.

Son olarak fark edilir fark yok demişsin yorumunda. Bu video bu yorumunu çürüttüğünü sende göreceksin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

FreeSync de G-Sync de gerekli teknolojiler. Ancak hoşuma gitmeyen nokta FreeSync destekli güçlü AMD Radeon ekran kartı yokluğu/fiyat dengesinin oturmayışı ve G-Sync'te monitör fiyatına yansıyan ek maliyet. Bu arada her iki teknoloji de gelişmeyi sürdürüyor.

Yeni nesil ekran kartlarında Ray Tracing ve diğer teknolojilere incelemede bakacağız.

Bu arada ilk başta bir çekirdek sayısı tartışması da olmuştu ancak Nvidia IPC'yi de artırmış. Yani çekirdek başına performans artışı var. Bize gönderdikleri performans tabloları ne kadar doğru diye çok merak ediyorum, test etmek için sabırsızlanıyorum.

2060 vb. kısmına gelirsek bir şey söylenmedi şu an ama RTX değil GTX olma ihtimali internette çok konuşuluyor. Henüz Recep ile bu konuyu değerlendirmedik ofiste. Şahsen şu an bütçem 1060 ya da 1050Ti bütçesi olsa alır mıyım, bekler miyim? Alırım, ekran kartı yatırım aracı gibi oldu artık. Çoğu oyuncu bu kartların hayalini kuruyor hala.

@Ali Güngör
AMD tarafında ekran kartı durumu üzerinde gelişme var mı acaba ne zaman çıkacağı hakkında.
Kur yüzünden G-Sync monitör almak pek mümkün olmayacak gibi.
FreeSync monitörler artık monitör pazarını kapatıyor gibi benim fikrimce.

Benim bir görüşüm daha var bu aralar. Kur 4 TL civarına düşmediği sürece FreeSync monitör ve RX580 ekran kartı almak daha mantıklı geliyor bana.

FreeSync de G-Sync de gerekli teknolojiler. Ancak hoşuma gitmeyen nokta FreeSync destekli güçlü AMD Radeon ekran kartı yokluğu/fiyat dengesinin oturmayışı ve G-Sync'te monitör fiyatına yansıyan ek maliyet. Bu arada her iki teknoloji de gelişmeyi sürdürüyor.

Yeni nesil ekran kartlarında Ray Tracing ve diğer teknolojilere incelemede bakacağız.

Bu arada ilk başta bir çekirdek sayısı tartışması da olmuştu ancak Nvidia IPC'yi de artırmış. Yani çekirdek başına performans artışı var. Bize gönderdikleri performans tabloları ne kadar doğru diye çok merak ediyorum, test etmek için sabırsızlanıyorum.

2060 vb. kısmına gelirsek bir şey söylenmedi şu an ama RTX değil GTX olma ihtimali internette çok konuşuluyor. Henüz Recep ile bu konuyu değerlendirmedik ofiste. Şahsen şu an bütçem 1060 ya da 1050Ti bütçesi olsa alır mıyım, bekler miyim? Alırım, ekran kartı yatırım aracı gibi oldu artık. Çoğu oyuncu bu kartların hayalini kuruyor hala.

Peki deneyimlerinize dayanarak AMD “RTX” teknolojisi karsisinda benzer bir teknoloji uretirmi? Oyle bir ihtimal olsa SAMSUNG CHG70 HDR model monitoru gozum kapali alirim su an.

Yorumum yanlış anlaşılmış. orada kastettiğim kısıtlı bütçe için ihtiyaç olmamasıydı. yoksa gsync i kötüleme gibi bir durumumuz yok zaten.. ve attığın video daki gibi bir screen tearinge hiç rastlamadım vsync off iken oynuyorum.. çok nadiren görülüyor

Geri
Yukarı