Nvidia Yeni Nesil RTX 2000 Serisi Fiyat ve Özellikleri Açıklandı

1000 serisi ekran kartı alan kimse pişman olmamalı bence, kullandığınız her gün bir kazançtır. Tadını çıkartın.
Kesinlikle. Biraz şey gibi geldi bu seri bana Iphone 7 den X e geçmeli miyim gibi. Çok güçlü hala 10xx serisi oyun performansları çok çok iyi. Özellikle bizim gibi gelir düzeyi yüksek olmayan insanlar için yükseltmek çok mantıklı olmayabilir.

2080Ti modelleri önsiparişleri 11.000 TL civarlarında İtopya da. şimdi bir oranlama yapmak gerekirse eğer 2050Ti en düşük bütçe ile oyun bilgisayarı oluşturacakların çok işine gelecektir. 2070 durumu iyi olan herkes alır sanıyorum.
1050Ti ile 1080 arasındaki oran hesabı yaklaşık %31 bu durumda 2050Ti modelinin fiyatının 2350 TL civarlarında olacağını düşünüyorum şuan ki kur ve fiyatlara göre. Yine benzer oranlamalar yapacak olursak GTX 2050 için yaklaşık 1600 TL ; GTX 2060 için 3100 ve 3700 TL (GTX1060 3G/6G durumuna bakıldı) ve RTX 2070 için 6000 TL gibi bir değer karşımıza çıkıyor.
Sonuç olarak eski seri ile arasındaki fark fiyat bakımından ortalama olarak %40 olacak. İleride sistem toplayacak kişilerin bunlara dikkate almasını ve şimdiden bütçe ayarlaması yapmasını öneriyorum. Bende sistem toplamak isteyenlerden biriyim. Ancak mevcut koşullarda çok zor bu iş..

Muhtemelen yeni toplanacak sistemlerin çoğu GTX2050 veya GTX2050Ti ekran kartları ile Ryzen 3 2100 ve Ryzen 3 2300x işlemciler ve B450 anakartlar ile oluşturulacak. Benim kafamda da bu var. Asgari limitler olmasına rağmen bütçemizin çok zorlanacak olmasından dolayı büyük üzüntü içerisindeyim...

1000 serisi ekran kartı alan kimse pişman olmamalı bence, kullandığınız her gün bir kazançtır. Tadını çıkartın.
Hocam sizce bu saaten sonra 1060 alınır mı ?
Laptop alcam ve 8000 TL bütçem var 2070'e param yetmezse GTX olan 2060 cikana kadar beklemek yerine 1060 almak mantıklı mı ?

@FrontPage.
Hayal kırıklığına uğratan model xx80 modeli çekirdek sayısı yüzünden.
Bu sebeple benim tercihim Ti modeli olacak.

Benim morelimi bozan şuan ki tek şey kur yüzünden monitöre yatıracağım para ekran kartına gidecek.
En az bütçemi on bin üzerine çıkartmam lazım monitör de alabilmek için.
Kısacası fazladan 3 bin TL masraf çıkıyor kur yüzünden.

Not olarak 4K 144 Hz monitör fiyatları çok yüksek.
Bu sebeple 2k 144, 2K 165 Hz veya 4k 60 Hz monitör üzerinde en yüksek ayarlar ile Ti modelinde çok iyi sonuçlar çıkacaktır hiçbir ayardan kısmadan.

Yeni konular

Geri
Yukarı