Nvidia'da çalışmak

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, şimdi belki bazılarınıza komik gelebilir ama şu an daha liseye gidiyorum. hedefim var bilgisayar muhendisi olmak. Nvidia'da çalışmak istiyorum. Üniversiteyi Amerika'da okuyacağım. Yani lisede çok çalışsam özellikle matematik dersine çok yoğunlaşsam, sınavda iyi bir başarı elde ettikten sonra Amerika'ya üniversiteye gidip bilgisayar mühendisliği okusam, diplomamı aldıktan sonra Nvidia'ya başvursam? Yani gerçekten bilgisayarlara ilgim var. Az çok yazılımsal, donanımsal bilgiye sahibim. Kodlama ve yazılım kursuna başlayacağım. Sizce bu hayalim mümkün mü? Yani çok zor bir sey mi Nvidia'da çalışmak? Türk olduğum için bir ayrımcılık yaparlar mı? Yardımcı olursanız sevinirim :D

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk başta bana da imkansız geldi de yeni kolej mezunlarını da kabul ediyorlar:
NVIDIA: The Next Generation of Innovation Starts Here
Workday
Tabii öyle her mezun olanları almıyorlar, Amerika'da puana bakmazlar ne yaptığına bakarlar. İkinci attığım linkte "(New College Grad)" yazanlara yeni mezunlar başvurabiliyor. Yani Nvidia amatörleri yanına alıp profesyoneller ile çalıştırıp geleceğin profesyonellerini kendi çatısı altında topluyor.

Merhaba arkadaşlar, şimdi belki bazılarınıza komik gelebilir ama şu an daha liseye gidiyorum. hedefim var bilgisayar muhendisi olmak. Nvidia'da çalışmak istiyorum. Üniversiteyi Amerika'da okuyacağım. Yani lisede çok çalışsam özellikle matematik dersine çok yoğunlaşsam, sınavda iyi bir başarı elde ettikten sonra Amerika'ya üniversiteye gidip bilgisayar mühendisliği okusam, diplomamı aldıktan sonra Nvidia'ya başvursam? Yani gerçekten bilgisayarlara ilgim var. Az çok yazılımsal, donanımsal bilgiye sahibim. Kodlama ve yazılım kursuna başlayacağım. Sizce bu hayalim mümkün mü? Yani çok zor bir sey mi Nvidia'da çalışmak? Türk olduğum için bir ayrımcılık yaparlar mı? Yardımcı olursanız sevinirim :D
Hemen mezun olayım başvurayım işim olsun diye bir dünya yok. Kim bilir ne tecrübeli insanlar başvuracaktır seninle aynı zamanda. Tecrübe şart. Kendini geliştirmek, diğerlerinden daha iyi olmak zorundasın.

Arkadaşımızın hevesini kırmandaki amacını ve sert konuşmanı anlamış değilim. Hayatta imkansız denen hiçbir şey yoktur ve hayalinizin peşini kesinlikle bırakmamanızı öneririm. Amerika'da okumak çok büyük yarar sağlayacaktır eminim. Şimdiden hakkınız da hayırlısı olsun. :)

Türk olduğun için ayrımcılık falan yapılmaz. Tecrübe konusu doğru olabilir. Hedefin yine aynı olsun çok çalış yapmak istediğin iş alanında kendini geliştir, başka bir firmada bir süre çalışıp iyi işler yaptın mı gitmek istediğin firmaya girme imkanın da olur. Başarılı birini reddetmek için bir sebepleri yok :)

Çalışan ve emek veren insanın yapamayacağı şey yoktur. Elinden geleni yap Nvidia olmazsa başka bir şirket olur. Yazılım ya da donanım mutlaka iyi bir yere gelirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı