Obeziteden nasıl kurtulunur?

Yediklerini yarıya kadar indirsen kilo verirsin basit, bir yemeği günde 2 tabak yiyorsan 1 tabağa indir. Yüksek kalorili şeyler tüketme bol koşu yap hareket et, antik Roma heykeli gibi sabit durursan kilo veremezsin.

1- boyuna göre kilon normal
2- hiç yememek size kilo verdirmez ( en büyük bilinen yanlıştır)
3- haraketsiz bir yaşam sürüyorsanız isterseniz günde 500 kalori alın o kiloyu veremezsiniz

Ben sizden kat kat kilolu biriydim morbid obez sınıfına giriyordum 1.85 boyum var allahtan ki kilom o kadar belli olmuyorda gören herkes 90 diyordu ama ben 140 kiloydum
Haziran ayında her gün düzenli yürüyüş (minimum 1-1,5 saat bu da zaten 7000-9000 adıma tekabül ediyor günlük yetiyorda artıyor ve dışarı çıkmak istemesen bile evde telefona adım sayar yükleyerek evde de yürüyüş yapabilirsin korona döneminde olduğu gibi olduğun yerde veya evi turlayarak 1-2 saat yürü)

kalorini azalt az yeme bende ilk başlarda az yiyordum günde 1 öğün yiyordum sabah kahvaltısı o da 500-700 kalori oluyordu bir daha bir şey yemiyordum anca atıştırmalık yiyordum cevizdir meyvedir falan 1 ay devam ettim sadece 1-2 kilo gibi absürt rakamda kilo verdim

Daha sonra normal yemeye ama yağı tuzu şekeri azalttım günde 2-3 öğün yedim günde 1500-2000 kalori aldım ve yürüyüşüme devam ettim ve sonuç 5 ayda 30 kiloya yakın verdim
140 kilodan şu an 112 kiloya düştüm

Yeni konular

Geri
Yukarı