OBS anlık FPS düşmesi

AnılGündoğdu

Hectopat
Fotoğrafta gördüğünüz gibi stabil 7600 Kbps uploadım var ve 6000 Kbps'de kullanıyorum OBS'yi. Twitch inspector ile test ettim. Hatta en iyi server ortalama 34 ms ile Austuria Vienna olduğunu tespit ettim fakat ona rağmen yayında 20-30 saniyede bir drop giriyor ve OBS penceresindeki anlık upload bitrate bir anda 2300'lere düşüyor. Hani desem ki sıkıntı benim internet bağlantımda; neden Twitch inspectorde hiç drop girmiyor?

Bulabildiğim tek bir çözümü var bunun ama o da kaliteden ödün vermeyi gerektiriyor. Ayarlar->gelişmiş->ağ->"akışı yönetmek için Bit hızını değişkenli bir biçimde değiştir" seçeneğini aktif ederseniz drop gireceği anda yayının bitrateini düşürüyor. Böylelikle drop girmiyor fakat kalite düşüyor.

Baylar bayanlar bu çözüm haricinde hem kaliteden ödün vermeyip hem de drop sorununun çözümünü bilen var mı?

Bitrate'i 2300'e düşür demeyin.

Eki Görüntüle 983348

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanım ayarlarını iyi yapmadığınızda da girer drop,ayarlarınızı detaylı paylaşabilir misiniz?

Şöyle bir geçici çözüm buldum o da Ayarlar->Gelişmiş->Yayın Gecikmesi kısmı Dropu yok etmese de bayağı bir azaltıyor. Ayrıca isteğe bağlı arabellek boyutu kullan seçeneğini test ediyorum. Pek bir fark yaratacağını sanmam ama bir umut işte.

Donanım ayarlarını iyi yapmadığınızda da girer drop, ayarlarınızı detaylı paylaşabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (40).png
    Ekran Görüntüsü (40).png
    289,6 KB · Görüntüleme: 70
  • Ekran Görüntüsü (41).png
    Ekran Görüntüsü (41).png
    250,8 KB · Görüntüleme: 63
  • Ekran Görüntüsü (43).png
    Ekran Görüntüsü (43).png
    286,8 KB · Görüntüleme: 63
  • Ekran Görüntüsü (44).png
    Ekran Görüntüsü (44).png
    249,2 KB · Görüntüleme: 57
  • Ekran Görüntüsü (45).png
    Ekran Görüntüsü (45).png
    285,9 KB · Görüntüleme: 48
  • Ekran Görüntüsü (46).png
    Ekran Görüntüsü (46).png
    269,4 KB · Görüntüleme: 55
Hocam Çıkış kısmını da atsaydınız keşke.

En son fotoğrafta çıkış kısmı var.
Twitch Studio adına bir program var Twitch'in geliştirdiği onu kullanmayı deneyin.

İlk bir heves etmiştim Twitch'e o zamanlar net çok daha kötüydü. Biraz kurcalamıştım ama bir daha deneyeyim.
Diğer programlardan ne gibi bir farkı var?

Arayüzü çok daha sade. Daha fazla detayını bilmiyorum. En son betadaydı.
Bugünkü yayının istatistiklerini paylaştım.

1618942175626.png

Dosya Ekleri

• 1618942137690.png
    1618942137690.png
    18,7 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleme:
i7 7700K şu anda anakartın gameboost OC önayarıyla 4.8GHz'de çalıştırıyorum.
Hangi oyunu oynuyorsunuz? Tek PCde ben şahsen CoD Cold War 9700K ile fasterda yayın yapamıyorum drop yiyorum.1080pde daha da kasar üstelik ben 720pde deniyorum.Onunla alakalı gibi duruyor şimdilik ayarlarınızda sorun yok zaten siz de bakmışsınız ayarlar için zamanında.

Yeni konular

Geri
Yukarı