OBS Yayın Rastgele Donma Sorunu

Kidd

Hectopat
Daha fazla  
Yayınım bazen donuyor, bazen donmuyor, bazen 10 dk sonra donmaya başlıyor, bazen 4 saat sonra. Kablonet'ten ekip geldi, bağlantımda sorun olmadığı söylendi. Ekipmanlarımdan daha kötü ekipman ile daha kötü baglantı şartları ile eskiden donma problemi olmadan yayın yapıyordum. Şu an neden donma sorunlarım var sebebini bilmiyorum. Aklıma şu an sadece Twitch Türkiye sunucusu olmadığından böyle bir sorun olduğu geliyor. Ancak o kadar Türk yayıncı var, benim ekipmanlarımdan hallice özellikli cihaz ile gürül gürül yayın yapan yayıncılar var. Lütfen bana bir yardım edin, bu lanet olasıca donmaların sebebi nedir?

Download 25 MB, Upload 10 MB.

* Ekran Kartı: 1050 Ti Gaming X
* İşlemci: Ryzen 3 2200G
* RAM: 8 GB DDR4

donuyordan kastım bildiğiniz drop giriyor. izleyenler takılmalı atlamalı izliyor yayını. obsnin kendisinde de zaten atlanan kare sayısı olarak uyarı veriyor. Neden 3500? bilmiyorum otomatikte o değeri buluyor program. ben manuel olarak düşürüyorum. düşürmezsem daha da cabuk ve cok drop giriyor.

Oyunun FPS'ini sınırlandırmanız gerekiyor. Windows'a yeni gelen güncellemelerle bütün kaynakları ve önceliği on plandaki tam ekran uygulama alıyor, arka plandaki OBS gibi uygulamalar sıra bekliyor boş boş.

donuyordan kastım bildiğiniz drop giriyor. izleyenler takılmalı atlamalı izliyor yayını. obsnin kendisinde de zaten atlanan kare sayısı olarak uyarı veriyor. Neden 3500? bilmiyorum otomatikte o değeri buluyor program. ben manuel olarak düşürüyorum. düşürmezsem daha da cabuk ve cok drop giriyor.

Hocam bitrateyi 2800 yapın, kodlayıcı olarak Ekran kartını seçin, çıkışı 720p30fps yapın ve deneyin.

Hocam bitrateyi 2800 yapın, kodlayıcı olarak Ekran kartını seçin, çıkışı 720p30fps yapın ve deneyin.
Tamamdır hocam deneyip sonucu yazarım buraya. teşekkürler
Oyunun FPS'ini sınırlandırmanız gerekiyor. Windows'a yeni gelen güncellemelerle bütün kaynakları ve önceliği on plandaki tam ekran uygulama alıyor, arka plandaki OBS gibi uygulamalar sıra bekliyor boş boş.
İlginçmiş, ilk kez duydum bunu, tamam bir de o şekil deneyeyim. teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı