Obsesif Kompulsif Bozukluk hastalığının tedavisi için nasıl bir yol izlenmeli?

rastgele1adam

Centipat
Merhabalar, 6 ay önce psikiyatristim tarafından bu hastalık teşhisi konuldu bana ve 6 ay tedavide en ufak bir ilerleme sağlayamadım. Her doktora gidişimde sadece ilacımın dozunu arttırıldı. Sizce doktorumu değiştirmeli miyim yoksa psikiyatrist yerine psikoloğa mı başvurmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunuzun cevabı Bilişsel davranışçı terapi. Ben de muzdaribim. Yenmesi kolay değil. Ayrıca kafada radikal kararlar almadan ilacın pek etkisi olmuyor. En etkili çözüm için ise ilaç + B. D. Terapi.

Merhabalar, 6 ay önce psikiyatristim tarafından bu hastalık teşhisi konuldu bana ve 6 ay tedavide en ufak bir ilerleme sağlayamadım. Her doktora gidişimde sadece ilacımın dozunu arttırıldı. Sizce doktorumu değiştirmeli miyim yoksa psikiyatrist yerine psikoloğa mı başvurmalıyım?
OKB hastası olarak sana tavsiyem ilaçtan yana psikoloğa başvurman olacaktır. İlaçlarını düzenli kullanmayı ihmal etme. Sakın kilo alıyorum diye bırakma, ben bıraktım toparlanamadım. Kafanda kurdukların sadece senin düşüncelerinden ibaret kardeşim. Sen onları düşünmediğin zaman yoklar.. düşünmemeye çalış. Boşlukta kalma sakın, kendine hobi bul kafanı sürekli bir şeylerle meşgul bırak.

İlaçlar tam bir fiyasko içiyorum ve katkısı çok çok çok az denebilir. Öncelikle kendini düzelt çeki düzen ver önemli olan ilaç değil zaten doktor da söyler ilaçlar yardımcı eleman sende uğraş vermen lazım diye.
Bende teknolojik alet acaba bozuk mu takıntısı var. Mesela şuan ekran kartımı garantiye yollayacağım elimde değil kafamdaki düşüncelere engel olamıyorum çok sıkıntılı bir durum gerçekten Allah yardımcımız olsun.

Bende teknolojik alet acaba bozuk mu takıntısı var. Mesela şuan ekran kartımı garantiye yollayacağım elimde değil kafamdaki düşüncelere engel olamıyorum çok sıkıntılı bir durum gerçekten Allah yardımcımız olsun.
Benim tek tesellim şu lan bir git yani daha hakaret içerici şeyler söylüyorum kendime sonra geçiyor nedense ama dikkat edin kendinizi dizginleyeceğim diye üzmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı