Çözüldü OC sonrası mavi ekran PC'ye zarar verir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nrywq4

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
RAM
4+4 1600Mhz DDR3L
Ekran kartı
GTX 940M
İşlemci
İ3 6100U
Hepinize selam. Uzun süredir OC ile kullandığım sisteminin MHz'sini arttırmaya karar verdim ancak mavi ekran verdi ve PC yeniden başladı. OC ayarı yapmadan öncekine yani +32 + 150 MHz'ye döndü, sıkıntı çıkar mı?

Çözüm
Hepinize selam. Uzun süredir OC ile kullandığım sisteminin MHz'sini arttırmaya karar verdim ancak mavi ekran verdi ve PC yeniden başladı. OC ayarı yapmadan öncekine yani +32 + 150 MHz'ye döndü, sıkıntı çıkar mı?

Çıkarmaz büyük ihtimal. Zaten mavi ekran almışsın demek ki artık o ayar çalışmıyor sürücü değiştirip dene ya da daha az bir değer vermeyi dene.

Çıkarmaz büyük ihtimal. Zaten mavi ekran almışsın demek ki artık o ayar çalışmıyor sürücü değiştirip dene ya da daha az bir değer vermeyi dene.

Çözüm
Bilgisayar çökmüş, OC yaparken kafanıza göre davranmamalısınız, her artırılan frekanstan sonra sistemi zorlayıcı teste sokmakta fayda var.

Bilgisayar çökmüş, OC yaparken kafanıza göre davranmamalısınız, her artırılan frekanstan sonra sistemi zorlayıcı teste sokmakta fayda var.

Şu an çalışıyor sistem sıcaklıktan dolayı değil testlerini yaptım

2 hafta önce yanlışıkla yaptım yeni bilgisayarımda ilk mavi ekrandı. Afterburner sıfırlayıp sildim bir daha indirmemek üzere bir sorun yaşamadım.

Geri
Yukarı