OCCT Power testinde crash veriyor

• Konuyu başlatan Ynka
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 1B

Ynka

Hectopat
Merhaba, OCCT ile Power test etmek istiyorum ama crash veriyor bunun sebebi nedir? Güç kaynağım Cooler Master B600.
00:00:00 - ınfo - test schedule started at 2021-10-24 14:35:26
00:00:00 - ınfo - Power - started (duration: 01:00:00)
00:00:02 - error - Power - crashed.
00:00:02 - ınfo - test schedule completed.

1635075402520.png

Son düzenleyen: Moderatör:
6.2.0 sürümünü kurarak denemelisiniz, ileri sürümlerde power testi saçma şekilde crash yiyor. Bu arada 6.2.0 testinde işlemciden çok siz strese giriyorsunuz, 65W'Lık işlemciye 89W vermek nedir arkadaş?

6.2.0 sürümünü kurarak denemelisiniz, ileri sürümlerde Power testi saçma şekilde crash yiyor. Bu arada 6.2.0 testinde işlemciden çok siz strese giriyorsunuz, 65W'lık işlemciye 89W vermek nedir arkadaş?

Yok işlemcimi test etmiycem sadece güç kaynağımı test edeceğim.
Eski sürüm OCCT yükleyin. Yeni sürümlerde bu sorun var.

Hemen deniyorum.

Yok işlemcimi test etmiycem sadece güç kaynağımı test edeceğim.

Hemen deniyorum.
Güç kaynağının ürettiği gücü Allah mı çekecek? Aynı anda hem işlemciyi, hem ekran kartını ağır yüke sokuyor power testi. TDP'sinin bile üstüne...

Güç kaynağının ürettiği gücü Allah mı çekecek? Aynı anda hem işlemciyi, hem ekran kartını ağır yüke sokuyor Power testi. TDP'sinin bile üstüne...

Evet şimdi fark ettim biglim yoktu bu konuda. Benim anlamadıgım test sırasında işlemcide ekran kartıda %100 kullanıldı ama cw sorunu olmadı oyuna girince her şeyden ses geliyor testte hiç ses yok anlamadımki.

Evet şimdi fark ettim biglim yoktu bu konuda. Benim anlamadıgım test sırasında işlemcide ekran kartıda %100 kullanıldı ama cw sorunu olmadı oyuna girince her şeyden ses geliyor testte hiç ses yok anlamadımki.

TDP işlemci için belirlenen güç tüketimi değil ısı yayma kapasitesi demek 65 TDP var diye 65 sabit çekmez yani yukarıda yazılmış zaten o sürüm problemli eski sürümlerde test yapmalısın işlemci fazla güç tüketirse sıkıntı etme TDP güç tüketimi demek değil.

TDP işlemci için belirlenen güç tüketimi değil ısı yayma kapasitesi demek 65 TDP var diye 65 sabit çekmez yani yukarıda yazılmış zaten o sürüm problemli eski sürümlerde test yapmalısın işlemci fazla güç tüketirse sıkıntı etme TDP güç tüketimi demek değil.

Başkan konuyla alakasız ama benim kasa ses yapıyor sorun PSU'dan değilmiş bir cızırtı var böyle sanırım HDD kaynaklı oyundada ekran kartı çok ses yapıyor ben yeni kasa aldım Cooler Master MB520 şu anki kasamın camı falan yok her yeri açık o kasaya geçince ses sorunu azalırmı gerçekten rahatsız ediyor çünkü.

Başkan konuyla alakasız ama benim kasa ses yapıyor sorun PSU'dan değilmiş bir cızırtı var böyle sanırım HDD kaynaklı oyundada ekran kartı çok ses yapıyor ben yeni kasa aldım Cooler Master MB520 şu anki kasamın camı falan yok her yeri açık o kasaya geçince ses sorunu azalırmı gerçekten rahatsız ediyor çünkü.

Onu bilemiyorum benim de HDD cızırtı sesi yapıyor ama kullanmayınca zaten kapandığından ses sıkıntı olmuyor eski kasamdaki HDD takılı onda da ses yapıyordu bunda da yine ses yapma ihtimali var.

Yeni konular

Geri
Yukarı