Oculus Quest 2 veya Quest 3 beklenip alınır mı?

AliLegion5Pro

Centipat
Daha fazla  
Uzun bir süredir kullanmak istediğim bir teknoloji. Sizce Oculus Quest 2 veya Meta Quest 3 alınır mı? Alınırsa hangisi alınmalı? Quest 2'yi alırsam ikinci el temiz alabilirim belki aksesuarlarla kullanılmış parçaları değiştiririm falan. 7k-8k'ya mâl oluyor bana sanırım ama Quest 3 499 dolardan çıkış yapacak. Ben tabii ki yenisini istiyorum ama hiç deneyimlemediğimden hangisini tercih etmeliyim emin değilim. Bir de VR ile neler yapabilirim bunları da söylerseniz sevinirim. Ders çalışmak, Half-Life Alyx kalitesi veya o kadar olmasa da iyi oyunlar oynamak, yüksek kalitede 3D film keyfi yaşamak gibi gibi deneyimler elde edebilir miyim veya bunlar dışında ne tür artıları var? Quest 3 beklemeye ve daha fazla para vermeye sizce değer mi? Yardımcı olursanız memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun bir süredir kullanmak istediğim bir teknoloji. Sizce Oculus Quest 2 veya meta Quest 3 alınır mı? Alınırsa hangisi alınmalı? Quest 2'yi alırsam ikinci el temiz alabilirim belki aksesuarlarla kullanılmış parçaları değiştiririm falan. 7k-8K'ya mâl oluyor bana sanırım ama Quest 3 499 dolardan çıkış yapacak. Ben tabii ki yenisini istiyorum ama hiç deneyimlemediğimden hangisini tercih etmeliyim emin değilim. Bir de VR ile neler yapabilirim bunları da söylerseniz sevinirim. Ders çalışmak, Half-Life Alyx kalitesi veya o kadar olmasa da iyi oyunlar oynamak, yüksek kalitede 3D film keyfi yaşamak gibi gibi deneyimler elde edebilir miyim veya bunlar dışında ne tür artıları var? Quest 3 beklemeye ve daha fazla para vermeye sizce değer mi? Yardımcı olursanız memnun olurum.

Açıkçası sadece oyundan ibaret görmemek gerek VR'ı. Mükemmel olmasa da mükemmele yakın bir kardiyo yapabilirsiniz veya 3D izlemek istediğiniz bir filmi izleyebilirsiniz. Yabancı insanlarla aynı sunucularda olacağınız için ingilizcenizi de geliştirebilirsiniz belki? Quest 3 çıktığı zaman muhtemelen 14-16 arası gezer sana Quest 3'ün Quest 2'ye oranla artılarını yazayım ona göre Quest 3 beklemek mi istersin Quest 2 mi almak istersin buna sen karar verirsin.

Kontrolcüler, yüksek CPU/GPU performansı, daha fazla görüş alanı, pankek lensler, fullcolor passthrough sayesinde Quest içinden baktığınız zaman dışarısı siyah beyaz yerine renkli görünecek, daha minimal bir tasarım bu sayede çok yük bindirmeyecek yüzünüze, daha iyi PCVR performansı ve unuttuğum birkaç daha özellik. Quest 3'ün çıkmasını bekleyip gelen incelemelere göre bence karar vermeniz daha mantıklı olacaktır. Şu an Quest 3'ün çıkacağını bilmeyen kişiler olabilir fakat Quest 3 çıktığı zaman Quest 2'lerini insanlar satmaya çalışıp Quest 3 alacaklar bu da 2.el tarafında muhtemel bir fiyat düşüşü yaşatabilir.

Açıkçası sadece oyundan ibaret görmemek gerek VR'ı. Mükemmel olmasa da mükemmele yakın bir kardiyo yapabilirsiniz veya 3D izlemek istediğiniz bir filmi izleyebilirsiniz. Yabancı insanlarla aynı sunucularda olacağınız için ingilizcenizi de geliştirebilirsiniz belki? Quest 3 çıktığı zaman muhtemelen 14-16 arası gezer sana Quest 3'ün Quest 2'ye oranla artılarını yazayım ona göre Quest 3 beklemek mi istersin Quest 2 mi almak istersin buna sen karar verirsin.

Kontrolcüler, yüksek CPU/GPU performansı, daha fazla görüş alanı, pankek lensler, fullcolor passthrough sayesinde Quest içinden baktığınız zaman dışarısı siyah beyaz yerine renkli görünecek, daha minimal bir tasarım bu sayede çok yük bindirmeyecek yüzünüze, daha iyi pcvr performansı ve unuttuğum birkaç daha özellik. Quest 3'ün çıkmasını bekleyip gelen incelemelere göre bence karar vermeniz daha mantıklı olacaktır. Şu an Quest 3'ün çıkacağını bilmeyen kişiler olabilir fakat Quest 3 çıktığı zaman Quest 2'lerini insanlar satmaya çalışıp Quest 3 alacaklar bu da 2.el tarafında muhtemel bir fiyat düşüşü yaşatabilir.

Ben mesela not tutabilir miyim veya ders videolarımı sorun yaşamadan izleyebilir miyim Meta Quest 3 alırsam eğer ders videolarını izleyebileceksem ve eğer mümkünse not alabileceksem benim için çok iyi olur Apple'nin tanıttığı VR ın bir tık altı şeylere erişsem de yeterli olur benim için biraz oyunda oynarım hem de ama sıkılıp kenara koymakta istemiyorum ayrıca tavsiyeniz içinde teşekkür ederim.

Ben mesela not tutabilir miyim veya ders videolarımı sorun yaşamadan izleyebilir miyim Meta Quest 3 alırsam eğer ders videolarını izleyebileceksem ve eğer mümkünse not alabileceksem benim için çok iyi olur Apple'nin tanıttığı VR ın bir tık altı şeylere erişsem de yeterli olur benim için biraz oyunda oynarım hem de ama sıkılıp kenara koymakta istemiyorum ayrıca tavsiyeniz içinde teşekkür ederim.
Androidde böyle bir uygulama mevcut ise apksini indirip Quest 2'ye yükleyebilirsiniz fakat ne kadar efektif olur bilemiyorum. Ders videosu Zoom üzerinde ise tabii ki de izleyebilirsiniz apksını atıp ama denemedim pek bir şey diyemem.

Geri
Yukarı