ODTÜ, İTÜ ve Boğaziçi PC mühendisliği kazananlar nasıl kazanıyor?

Sadece lisede çalışarak yine bu kadar iyi derece elde etmenin zor olduğunu düşünüyorum. Çoğu iyi lise mezunu ve iyi lisede ortaokulda başarılı olursan oluyor. Yani ortaokuldan itibaren çalıştıklarını düşünüyorum. YouTube'da videolar var, 1 yıl çalışıp ilk 500 girenler fakat bunlar ne kadar gerçeki sana kalmış.
Onlar üstün zekalı şanslı kesim. Bir sene çalışıp ilk 500'e girmek imkansız değil fakat yüksek bir zeka seviyesine sahip olmanız gerekiyor.

PC mühendisliği konusunda 9. sınıftan itibaren kazanmak mı gerekiyor? İlk 5 bin istiyor da. Merak ettim.

Bir arkadaşım 11. sınıfta okuyor. 9 ve 10. sınıfta çalışmadı. Kazanma olasılığı nasıl? Temeli var ama sağlam değil. Düşünceniz nedir?
Ben bu sene girdim sınava 9 ve 10da hiç çalışmamıştım ama 11 ve 12de baya hardcore çalıştım 107.5 tyt ve 75 ayt yaptım İstanbul Tıp kazanmak istiyordum inş gelir.

Şu an tyt 110 ayt 72.5 net biri olarak yazıyorum, zengin olup en iyi kolejlerde 4 sene okuyanlar kazanıyordur muhtamelen. Biraz da şans gerekiyor. Ben mesela 3 sorumu sonradan değiştirmem sonucu yanlış yaptım. Yks işin ucunda zengin ve şanslı olmanıza bakan bir sınav. Çok çalışarak en fazla ilk 5 bini garantileyebilirsiniz.

Geri
Yukarı