Odyssey G7 adaptive sync açınca ekran gidip geliyor

Clasi4

Hectopat
Daha fazla  
Monitör: Odyssey G7 28” UHD 1ms 144Hz Freesync Oyun Monitörü | Samsung Türkiye

Selamünaleyküm arkadaşlar,
Monitörde Adaptive Sync'i açtıktan sonra bazı programlar ve oyunlarda ekran zaman zaman gidip geliyor, sol üstte display port yazısı beliyor. Adaptive Sync'i kapattığımda sorun olmuyor fakat Adaptive Sync'i kullanmak istiyorum.

Nvidia denetim masasından ölçeklendirme vs diğer ayarlar denemediğim kalmadı fakat sorunu çözemedim. Ek olarak kabloyu da değiştirdim.

Ekran Kartı: RTX 3070

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bende odyssey G7 4K 28 inch 144 hz 1.07 milyar renk bit derinliği 10 Gsync özelliği olan 2023 yılında çıkan modelini satın aldım ekran kartım zotac 3060 12 gb, gsync açıkken bazen ekran anlık kararıp geri geliyor ve oyunda karakterler titreme yapıyor alt+tab veya kabloyu çıkarıp taktığımda düzeliyor gysnc kapalı iken bu sorun kesinlikle olmuyor monitör sabit 144 hz görünüyor ve oyunda takılma yırtılma vs görünmüyor Bu monitöre sahip olan farklı kişilerde aynı sorunu belirtiyor sanırım genel bir sorun çözümünü bulamadım.Monitör 144 hz oynadığım oyun maks 60 fps olarak çalışıyor hz ye baktığımda oyun esnasında sürekli değişkenlik gösteriyor gsync bu hz yi oyunun vermiş olduğu 60 fpsi 60 hz ye sabitlemeye çalışıyor anladığım kadarıyla ancak bunu başaramıyor sanırım sorunda bundan kaynaklanıyor bunun çözümü var mıdır bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.

Son düzenleme:
Odyssey G7 28” UHD 1ms 144Hz bende bu modeli kullanıyorum yaklasık 1 sene oldu. Konu sahibi arkadaşında bahsettiği sorunlar bende de var monitörün g sync kronik sorunlu malesef. Kardeşimin sisteminde amd free sync ile hiç bir sorun olmuyor ama kendi sistemimde
adaptive sync açında 4080 ile kullanıyorum oyunlarda menü kısmanda oluyor nedense gidip geliyor. Virüs programı msi center açınca bile aynı şekilde 1-2 sn kapanıp açılıyor gibi gidip geliyor. Monitörü kullanan varsa ben kendimce 120hz yaparak çözdüm gsync yi kapatmaktansa daha mantıklı. 4k 120hz gsync açık olarak kullanıyorum sorun olmuyor. Servis sorun tespit edemedik dedi bu arada onuda söyleyeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı