Öbür dünya var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evrimleşmeyi maymundan gelmek sananacak kadar bilgisiz bir insansın bir de dalga mı geciyorsun?

Hayat amacı kişiden kişiye değişen bir şeydir, dünyaya geliş amacı yoktur kendi amacını kendin oluşturursun ya da dinin emir ve yasaklarına uyarak inanış şekline göre hayatına devam edersin.
Ben evrimleşmeyi maymundan gelmek sanacak kadar bilgisiz, cahil değilim. Lafın bunu söyleyen inançsız ve senin tabirinle cahil insanlara sanırım. Evet, insan hayatındaki amacını kendisi belirler, herkes amaçsız doğar fakat dünya da var olan her şeyin bir amacı, sebebi vardır. Sen hiç bir şeyin var olmasının amacı olmadığını savunuyorsun herhalde.

Niye bu kadar kasmışsın kendini. Benim var ya da yok demem ile din değiştirmeyeceğini düşünüyorum.

Kasmaktan ziyade başkalarının fikirlerini merak etmesi gibi. Bu konu inanç meselesi, benim inancıma göre ölümden sonra hayat var. İsteyen istediğine inanabilir.

Bence ölümden sonra bir şeyler olacak ama ne olacak bilmiyoruz. O kadar zekiyiz, boşa gidemeyiz bence.

Oksijen diye bir şey var mı? Ben olmadığına inanıyorum. Çünkü görmüyorum. Evet, vücudumuzun 5 duyu organından bir tanesi ile hissedebiliyoruz fakat göremiyorum.

1590 yıllarında bulunup hala geliştirilmekte olan bir alet var: Mikroskop.
Düzenleme: Tamam tamam salça olmak için yazdım :D

Ben evrimleşmeyi maymundan gelmek sanacak kadar bilgisiz, cahil değilim.

Kusura bakma, cümleden bunu çıkardım.

Sen hiçbir şeyin var olmasının amacı olmadığını savunuyorsun herhalde.

Burada ne demek istediğini pek anlayamadım ama savunduğum bir şey yok, mesaji alıntıladığın arkadaş "Neden dünyaya geldik?" sorusuna kendimce cevap vermeye çalıştım sadece.

Elbette herkes özgür kimseyi zorla Müslüman yapmaya haddimiz yok. Bahsettiğim şey şu, inanmayanların çoğu dünya hayatında olan bazı zevkleri terk etmemek için Müslüman olmuyor. Onlar manen Allah'a meydan okurlar. Dediklerim gerçekten doğru. Bazısı sırf namaz kılmak var diye Müslüman olmuyor vücuduna çok ağır ve zor gelir diye. Zahirde Allah'ın varlığını kabul etmiyorlar fakat onlar biliyor ki bir fiil failsiz olamaz. Kalben kabul ediyorlar ama farkında değiller. Bu yazdıklarıma inançsız olan gülüp geçer çünkü dünya hayatı tamamen kandırmıştır inançsız insanı. Dolayısıyla ahirete inanmasıda, Müslüman olmasıda çok zor olur.

Haklısınız. Tanıdığım Çinlilerden sırf içki içmeden duramam diye İslam inancına uzak duran vardı. Ama onlara öğretilen maymundan gelme fikrine de inanmıyordu. Mantıksız diyordu ama yaşam tarzını değiştiremeyip İslam inancını da benimseyemiyordu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı