Öbür dünya var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gidenler geri dönmüyor. O halde sorabileceğimiz kimse de aramızda yok.

maymun niye geldi dersek ne olur
“Ben gizli bir hazine idim; bilinmek istedim, mahlukatı yarattım.” (Acluni, Keşfü'l-Hafa, II/132) diye bir hadis var. Bu hadisten yola çıkarak Allah hayvanları biz insanlara tanıtmak, bu güzellikleri görmemizi istediğinden dolayı yaratmıştır. Bazı hayvanlar insanın emrine yaratılmıştır. Örneğin arı, inek, kuzu, koyun vb. Bir de çok düşündüğün zaman bir şeyi içinden çıkamazsın. Senin söylediğinde şuna benziyor: "İnsanda göz niye var?" Sebebi apaçık orta da, görmek için. Görmek niye var desen ne kadar saçma bir sual olduğunu görürsün. Dolayısıyla maymunun da hayatta bir vazifesi var daha doğrusu tüm hayvanların bir vazifesi, hikmeti var.

Maymundan evrimleşe evrimleşe geldik diyecek şimdi gör bak.

Evrimleşmeyi maymundan gelmek sananacak kadar bilgisiz bir insansın bir de dalga mı geciyorsun?

Hayat amacı kişiden kişiye değişen bir şeydir, dünyaya geliş amacı yoktur kendi amacını kendin oluşturursun ya da dinin emir ve yasaklarına uyarak inanış şekline göre hayatına devam edersin.

Sadece merak ediyorum. Kimseyi yakasından tutup "neye inanıyorsan çabuk söyle" demiyorum. O yüzden sıkıntı yok, değil mi?
Niye bu kadar kasmışsın kendini. Benim var yada yok demem ile din değiştirmeyeceğini düşünüyorum.

Yol gösterici peygamberler neden insanlığı yalnız bırakıyor ki? Peygamberler zamanında çeşitli sözler söylemiş olabilir ama bu sözlerin doğruluğuna sadece o an peygamberin söylediğine tanıklık edenler inanabilir. Peygamberin söylediği herhangi bir söz yıllar içinde çarpıtılmış olabilir şüphesi ile Allah bizi neden baş başa bıraktı?

Allah'ın gönderdiği peygamberler gerçeği anlatıyor olsa bile, diğer insanların söylediği şeylere nasıl inanmamızı beklenebilir? Yıllardır herkesin oynadığı kulaktan kulağa gibi.
Hadis doğrulama metodu ile hadisleri doğrulayanlara, en basitinden bu metodları bulanlara güvenip de nasıl tüm hayatımızı bir şeye adayabiliriz? Allah tüm bunların farkında olmalı ve kullarını böyle belirsiz durumlar içinde bırakmamalıydı.

Sen ne dersin?
Bunun cevabı Kuran'da var. Kulaktan dolma bilgilerle din değiştiren sen daha Müslümanlığı bilmiyorsun.

Bunun cevabı Kuran'da var. Kulaktan dolma bilgilerle din değiştiren sen daha müslümanlığı bilmiyorsun.

Evet ben cahilim. Rica etsem bunu siz açıklar mısınız?
Düzenleme: Mümkünse ayet numarası da bilmek isterim. İkinci kuranı şu an yazmıyorsan tabi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı