Öbür dünya var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Mübarekler buna bir ayet veya bir hadis ile cevap verseniz daha iyi olurdu. Allah celle celalühü zariyat suresi 47. ayette biz ve Evren'i (göğü) kuvvetimizle kurduk, muhakkak ki onu genişletmekteyiz. Der Allah celle celalühü şimdi yeni yeni bilim adamları big bang teorisinden evrenin genişlemesini kanıtlamış durumda bunun gibi birçok delil birçok kanıt var isterseniz yazabilirim. İsterseniz bana inanmazsanız kendinizde araştırıp bulabilirsiniz tabii ki.

Zariyat 47 anlamı bu "ve ellerimizle inşa ettiğimiz ve büyüttüğümüz gökyüzü" evren ile alakalı bir cümle geçmemektedir.

Bu çıkarımı nasıl yaptınız? Kur'an'ın evrenselliği hükümlerinin her dönemde geçerli olmasıdır.
"Karınızı dövün veya yatakta yalnız bırakın."
"Mürted olanları yakaladığınız yerde öldürün.
Kadınlar erkeklere göre mirastan daha az pay alıyor."
Bak yeni uyandım aklıma bunlar geldi sadece, bu dönemde saydığım şeyler geçerli olabilir mi sence? Bu hükümlerin hepsi o zaman ki tarih için kabul edilebilir durumlar, 2022 yılında insan hakları ve herkesin eşit olması söz konusudur. Kuran evrensel falan değil tarihsel bir kitaptır.
Ya siz evrimi boş verin şimdi. Bana kertenkelenin klavye üzerinde gezerek Sefiller romanını yazabilmesini bilimsel olarak açıklayın. İstediğiniz gibi kertenkelenin 1 milyar yıl yaşı olsun ve bilgisayarda bu süre boyunca açık kalsın. Kertenkele isterse yılda bir tuşa bassın. Hatta durumu biraz daha eğlenceli hale getirelim. Klavyenizin üzerine başka bir kertenkele koyun, bilimsel cevabı da o yazsın. Allah dememek için ne kadar komik durumlara düştüğünüzün farkında değilsiniz. Neyse size geniş görüşünüz ile hayatınız da mutluluklar dilerim.
Sözler Köşkü veya Hayalhanem gibi kanalların argümanları bunların hepsi. Senin kendine ait bir tane fikrin yok yazdığın yazılarda. Beynin güzel yıkanmış, sen imanlı kal kardeşim. Ahirette görüşürüz. 😁

Vay be ne tartışmışsınız arkadaş. Bir geldim onlarca bildirim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı