Öbür dünya var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şu geniş görüşünüz ile kertenkelenin benim klavyemi üzerinde gezerek Sefiller romanını yazabilmesini bilimsel olarak açıklar mısınız?
Kertenkelenin Sefiller romanını yazabilmesini evrim teorisi açıklıyor zaten. Evrime inanmıyorsanız sizi inandıracak olan ben değilim. Bir çok insanın sandığının aksine evrim 10-100-1000 yılda olan bir süreç değil. Milyarlarca yıldan bahsediliyor. Bu süreçte insanın da nasıl evrimleşeceğini bilemiyoruz.
Aynı şeylerden bahsetmiyoruz. Ben henüz neler yapabileceğini bilmediğimiz boyutsal bir varlığın Allah olabileceğini, bu sayede bizim görüp algılayamadığımız bir varlığının ve doğaüstü güçlerinin olabileceğini savunuyorum.
Ben de bu boyutsal varlığın yine de başkalarına göre güçsüz kalacağını söylüyorum sizin teorinize göre. Bu durumda o varlık tanrı olmayacaktır.

Ben de bu boyutsal varlığın yine de başkalarına göre güçsüz kalacağını söylüyorum sizin teorinize göre. Bu durumda o varlık tanrı olmayacaktır.

Bir üst seviyede bulunan boyuta ait her şey, kendinden alt boyuta ait her şeyden üstün olmak zorunda. Sonuç olarak kendi kendine var olabilen ve 3. boyuta göre doğaüstü yeteneklere sahip olabilen başka boyuttaki bir varlık, dünyaya el atmış olabilir.

Ayrıca sonsuz tane boyut olmak zorunda da değil. Bu boyutların sonuncusunda kendi adına tanrı diyen bir varlık olamaz mı?

Kertenkelenin Sefiller romanını yazabilmesini evrim teorisi açıklıyor zaten. Evrime inanmıyorsanız sizi inandıracak olan ben değilim. Birçok insanın sandığının aksine evrim 10-100-1000 yılda olan bir süreç değil. Milyarlarca yıldan bahsediliyor. Bu süreçte insanın da nasıl evrimleşeceğini bilemiyoruz.

Ya siz evrimi boş verin şimdi. Bana kertenkelenin klavye üzerinde gezerek Sefiller romanını yazabilmesini bilimsel olarak açıklayın. İstediğiniz gibi kertenkelenin 1 milyar yıl yaşı olsun ve bilgisayarda bu süre boyunca açık kalsın. Kertenkele isterse yılda bir tuşa bassın. Hatta durumu biraz daha eğlenceli hale getirelim. Klavyenizin üzerine başka bir kertenkele koyun, bilimsel cevabı da o yazsın. Allah dememek için ne kadar komik durumlara düştüğünüzün farkında değilsiniz. Neyse size geniş görüşünüz ile hayatınız da mutluluklar dilerim.

Ya siz evrimi boş verin şimdi. Bana kertenkelenin klavye üzerinde gezerek Sefiller romanını yazabilmesini bilimsel olarak açıklayın. İstediğiniz gibi kertenkelenin 1 milyar yıl yaşı olsun ve bilgisayarda bu süre boyunca açık kalsın. Kertenkele isterse yılda bir tuşa bassın. Hatta durumu biraz daha eğlenceli hale getirelim. Klavyenizin üzerine başka bir kertenkele koyun, bilimsel cevabı da o yazsın. Allah dememek için ne kadar komik durumlara düştüğünüzün farkında değilsiniz. Neyse size geniş görüşünüz ile hayatınız da mutluluklar dilerim.
@AidenPearce Evrime inanmak zorunda mıyız bu durumda? Siz evrime inanıyorsunuz diye geniş görüşlü biri mi oluyorsunuz? Komik.
Ben Tanrı kavramına inanmadığım için size göre nasıl dar görüşlüysem, siz de evrime inanmadığınız için eşit şekilde dar görüşlüsünüz.
Fakat benim size dar görüşlü dememin sebebi herhangi bir şeyi araştırmayıp ''Allah istedi oldu'' demeniz ve bunu da ''kanıt'' olarak göstermeniz.
Buna dayanarak ben de kendim bir kitap yazabilir ve her şeye bu kitabı ''kanıt(!)'' gösterebilirim.
İsterseniz kertenkeleyi 20 milyar yıl o odada tutun. Bilgisayar kertenkeleye etki etmediği sürece kertenkele bilgisayar hakkında hiç bir şey öğrenemeyecektir.
Fakat milyarlarca yıl boyunca kısıtlı besin kaynağına sahip kertenkeleleri güneş alan bir odada bırakırsanız, evrim geçirerek farklı alt türlere evrimleşip fotosentez yapacak kapasiteye sahip türler ortaya çıkarabilirler (çok kabataslak bir örnek bu).
Evrim mükemmel bir teori değil, açıkları vardır yoktur tartışırız, ama bilimin genel amacı bilmediğini kabul etmek ve bilmeye çalışmaktır. ''Tanrı istemiş olmuş işte ya kanıtı da işte bu kitap'' deyip işin içinden çıksaydık bugün araştırmalarımızın sonucunda elde ettiğimiz bilgisayarları, tabletleri, interneti bulamazdık.
Kitap bir kanıt değildir, sağlaması yapılamaz.

Ben ölümden sonra uyanacağıma inanan biriyim. Fakat bu inanış sakın ahiret inancı ile bağdaşmasın. Öldükten sonra gözlerimi başka bir yaşama veya aleme açacağıma inanıyorum.

Milyarlarca galaksi , gezegen , bitkiler , hayvanlar kısacası etrafında gördüğün her şey bizim için yaratıldı fakat bu dünya sonsuz değil. Allah bizim gibi muhteşem varlıkları 70-80 yıl yaşayıp sonra yıldız tozu olalım diye yaratmadı. İster inanın ister inanmayın gerçek birdir. O da burada kısa bir hayat sürüp o hayatımıza göre sonsuz bir hayat yaşayacağımız.

"Biz yeri, göğü ve arasındakileri oyun olsun diye yaratmadık."
Enbiya suresi 16. Ayet

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı