Öğrenciler isyanda!

Mesele sınavı yapmak değil bence zaten belirsizliğin hakim olduğu bu ortamda yüz yüze eğitim almamış kişilere yüz yüze sınav yapmak.
Ben dönemin başından beri 1 defa okula gitmedim, astımdan dolayı. Fakat 2 Mart’ta sınav olacağım. Umarım iptal olur. Öyle sadece evden ders çalışmak ile olmaz o işler. Konu dinlemek önemli. Online ders yüz yüze eğitim ruhu vermez. “Ee” şimdi virüs var. Yani demem o ki, yüz yüze sınav olmamalı.

Ben dönemin başından beri 1 defa okula gitmedim, astımdan dolayı. Fakat 2 Mart’ta sınav olacağım. Umarım iptal olur. Öyle sadece evden ders çalışmak ile olmaz o işler. Konu dinlemek önemli. Online ders yüz yüze eğitim vermez. “Ee” şimdi virüs var. Yani demem o ki sınav olmamalı.
Aynı kanıdayım madem yapacaksın bari net ol kesin ol öğrencilerde otursun çalışsın.

Online verilen eğitimin yüzyüze ölçülmesi kesinlikle doğru değil benim görüşüme göre. Herkes aynı şartlarda eğitim göremeyebiliyor fakat herkes aynı ve riskli şartlarda sınav oluyor? Geçen sene yapıldığı gibi bu sene de sınavlar iptal edilmeliydi. 1-2 tembel et parçası sınavlara çalışmayıp sağlığını bahane ediyor diye herkesi aynı kefeye koymak saçmalıktır. Yukarıda yazdığım gibi durumlarda olan insanlar sayısı ihmal edilemeyecek kadar fazla.

Önlemler sadece okullarda alındı maalesef. Okula ulaşırken oluşabilecek riski ve sorunları da düşünmemiz gerekiyor. Başka bir konuda verdiğim şu örneğe bakabilirsiniz. Eki Görüntüle 897842

Haklısınız ama o ayrı bir konu zaten. Otobüste bir olay olsa MEB buna karışmıyor maalesef. O yüzden okul ortamından bahsettim ben ama toplu taşımalar da ayrı bir tehdit tabii.

Haklısınız ama o ayrı bir konu zaten. Otobüste bir olay olsa MEB buna karışmıyor maalesef. O yüzden okul ortamından bahsettim ben ama toplu taşımalar da ayrı bir tehdit tabii.
Keşke bir kararı alırken her açısından düşünebilsek. Hatta her açısı olmasına bile gerek yok, gerekli açılardan düşünsek yetecek aslında. O günlerin de bir gün gelmesini ummaktan başka çaremiz yok gibi şu anlık.

Öncesinde çalışmadıkları için böyleler diyordum. Fakat şimdi bakınca mutasyonlu virüs, 0 tedbir ve düğün kalabalığı.

Bu olayda 2 tarafta haksız!
1.Taraf: Ziya Selçuk'un sınavları yapmaması ve önüne geçmesi lazım.
2.Taraf: Boş boş protesto edeceklerine öğrenciler gidip ders çalışması lazım.

Protestoların boş olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca her protesto edip sesini çıkaranın ders çalışmadığı ne malum? Seslerini duyurmaları lazım ki bir şeyler yapabilsinler.
Öğrencilerin gayet haklı olduklarını düşünüyorum. Tabii ki sağlıklarından gerçekten endişe etmeyip aksini savunanları öğrenciden saymayarak söylüyorum bunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı