Öğrenilmesi Kolay Yazılım Dilleri

Hyperion33

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Wirtschaftsinformatiker
Herkese merhaba. Program yapmak için hangi yazılım dili daha uygun? C# öğrenmeyi düşünüyorum. Daha önce GameMaker kullanarak basit oyunlar yapmıştım ama kendine ait bir dili var ve oyundan ziyade program geliştirmek istiyorum. Önerilerinize açığım.

Şahsen Python ile başlamanız öneririm. Ben direk C++ ile dalmıştım bu olaya :D Kendinizi zorlamak isterseniz C++ ile başlayın ama bence C# ve Python en iyi başlama seçenekleridir.

Ben de sizin gibi Game Maker'den başlayıp C# 'a geçmiştim. Bir süre takıldım ancak JavaScript, PHP gibi diller kendimi daha çok geliştirmeme yardımcı oldu. C# iyi bir seçenek gibi gözüküyor sizin için.

which-programming-language-should-i-learn-first-infographic.png

Java öneririm. Şuan Fortune 500'deki firmaların %90'ı Java kullanıyor. Yazımı Python kadar kolay değil ama kolaydır. Oyun yazmaktan, web programlamaya kadar bir çok işi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı bile programlanıyor.

java-bits.jpg

Java öneririm. Şuan Fortune 500'deki firmaların %90'ı Java kullanıyor. Yazımı Python kadar kolay değil ama kolaydır. Oyun yazmaktan, web programlamaya kadar bir çok işi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı bile programlanıyor.

java-bits.jpg
C# ile başlasam bir şey kaybeder miyim Java dilini sonra öğrensem?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı