Öğretmene hediye alınması zorunluluk mudur?

Bazı öğretmenler bunu kafaya takıp almayana kafayı takıyorlarmış gördüğüm kadarıyla. Öyle az buz şey de değil, sınıftan uzaklaştırma falan. Sizin görüşleriniz neler?

1. olarak öğretmene hediye almak zorunda değilsiniz.
Para vermek zorundada değilsiniz bu sizin isteğinize kalmış.
2.olarak hediye almadıgı için okuldan uzaklaştırılamaz
Yasak!

Bazı öğretmenler bunu kafaya takıp almayana kafayı takıyorlarmış gördüğüm kadarıyla. Öyle az buz şey de değil, sınıftan uzaklaştırma falan. Sizin görüşleriniz neler?
TR'nin her okuluna göre her şey değişiyor yani tamamen kültürle ve yönetim sistemiyle alakalı. Örnek kimi okulda bazı günler tatil olurken kimi okulda olmuyor bile. Bu yüzden her yerde aynı şey geçerli değil ama genellikle ortaokulda hediye almak zorunluymuş gibi hisseder insan alır. Lisede de belirli öğretmenlere alınabilir. Kesinlikle zorunluluk ve dediğinizi yapmaya hakları yok.

Yani bir haber sitesinde gördüm bir çocuğun sınıfı değiştirilmiş uzaklaştırmadan kastım oydu.

Bir de sınıf anneleri diye maymunlar vardı müdür muavini gibi para topluyorlarmış öğretmenler günü için.

Hocam bizde 2 öğretmeninimizmdolında hiç bir öğretmene hediye alınması onlara alanlarda birkaç kişi. Kutlayın yeter.

Yani bir haber sitesinde gördüm bir çocuğun sınıfı değiştirilmiş uzaklaştırmadan kastım oydu.

Bir de sınıf anneleri diye maymunlar vardı müdür muavini gibi para topluyorlarmış öğretmenler günü için.
Eğer öğretmeni sevmiyorsanız vermeyin. Unuttum vs diyerek geçiştirin.

Geri
Yukarı