Sınıfça para toplayıp öğretmene bilgisayar almak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çocuğun dalga geçtiği sözü bilmiyor musun?

Türkiye 2021 yoksulluk sınırı: 8.912 TL
Yaşına demiş, inanmamış olabilir ne var bunda? Tamam onun yaptığı doğru değil ama sen direkt hakaret ediyorsun.

Hocam meblağda biraz sıkıntı var ama. 7000 liraya 4K 60FPS Zoom yayını yapacak sanki. Konuda yapılan itirazların büyük bir kısmı da buna yönelik anladığım kadarıyla.
O zaman para vermeyi değil alternatifleri sorgulasınlar. Bir arkadaşın dediği gibi iPad artı Apple Pencil alınabilir mesela 3000-4000 TL civarına. Ama iki üç kişi dışında herkes ölücülüklerinden para verme diye ağlayıp durmuş.

Yaşına demiş, inanmamış olabilir ne var bunda? Tamam onun yaptığı doğru değil ama sen direkt hakaret ediyorsun.
Bir önceki mesajında beni alıntılayarak "Türk halkının %60'ı aptaldır." diye görsel koyabiliyorsa ben de ona aynı hakareti edebilirim.

O zaman para vermeyi değil alternatifleri sorgulasınlar. Bir arkadaşın dediği gibi iPad artı Apple Pencil alınabilir mesela 3000-4000 TL civarına. Ama iki üç kişi dışında herkes ölücülüklerinden para verme diye ağlayıp durmuş.
Sınıf bütçesi 5000₺ demiş. Eğer iPad alacaklarsa paraları yeterli. Bizim öğretmende istedi kimse umursamadı, eşi de öğretmen kendisi de.

Hoca isteyince ayıp oluyor.

Arkadaşlar selam. Bir şey danışmak istiyorum. Öğretmenin laptopu bozuluyor ve sınıf annesi WP grubuna mesaj atıyor; "Para toplanacak, Perşembe'ye kadar vermek zorundasınız.". Sizce boyle bir şey yasal mı? Neden ben kalkıp ekstradan 150 TL para vereyim? Ayrıca sınıfın bütçesi olan 2000 TL'yi de katacaklar ve 7000 TL'lik laptop alacaklar. Ben bu parayı vermek istemiyorum. Sizce böyle bir şey yasal mıdır?
Kesnilikle itiraz edin piyasada ebaya girip öğretmenlik yapmak için 3000 tl bandında laptoplar varken resmen hocaya oyuncu laptopu alacaksınız.

Evet bu da olabilir. Ama böyle bir ortamda sınıf annesinin böyle bir şeyden haberdar olma ihtimalini bile düşük görüyorum açıkçası. Muhtemelen 7000 liraya da kazık yenilecek, dandik bir ürün alınacak. İstişareye açık tutulan bir mevzu değil gibi sanki.

Artık seri üretime geçerler mining de.
Neden 2K çık almıyorlar. Bence mining yapmak amaç.

Aynen ya çözmüşsün büyük oyunu. 7 bin ile alınan bilgisayarda mining yapıp ayda 500 TL pasif gelir elde edecek, siz gerçekten sıkıntılısınız.

Evet bu da olabilir. Ama böyle bir ortamda sınıf annesinin böyle bir şeyden haberdar olma ihtimalini bile düşük görüyorum açıkçası. Muhtemelen 7000 liraya da kazık yenilecek, dandik bir ürün alınacak. İstişareye açık tutulan bir mevzu değil gibi sanki.

Orası öyle ama bu arkadaş 150 TL vermeyeceğim demek yerine sınıf grubuna alternatifleri, daha ucuza daha efektif çözümleri sunup diğer velilerle paylaşabilir burada ağlamak yerine.

Bir önceki mesajında beni alıntılayarak "Türk halkının %60'ı aptaldır." diye görsel koyabiliyorsa ben de ona aynı hakareti edebilirim.
Baktım fakat göremedim, eğer öyle bir şey dediyse umursamasaydınız keşke. SS'i varsa moderasyon ekibine ulaştırabilirsiniz.

Baktım fakat göremedim, eğer öyle bir şey dediyse umursamasaydınız keşke. SS'i varsa moderasyon ekibine ulaştırabilirsiniz.

1621499374705.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı