Öğretmene hediye alınması zorunluluk mudur?

Şiir yaz, ucuzundan kolye falan al şiirle birlikte ver. Hocam ailemin durumu buna el verdi falan ajitasyonu yap, Ferrari almışsın gibi davranır sana.
ferrari-laferrari.jpg

Biliyorum, bunu sormanizin saçma olduğunu kastettim zaten.

Kötü bir okuldaki kötü bir öğretmen bile öğrencisi hediye almadı diye bir şey yapmaz. Yapan çok çok nadirdir.

Size saçma geldiyse sizin için doğru olan odur hocam çıkışmaya gerek yok ama öyle kişiler varmış ki açtım konuyu :D

Sosyal medyadan gördüğüm kadarıyla sınıf annesi denilen kişiler sınıftaki bütün velilerden para toplayıp pahalı tek bir ürün alıyorlar. Doğru bulmuyorum. Bir kadın durumu olmadığı için katılmak istemedi diye çocuğunun sınıfını değiştirmişler zorla. Benim gözümde haraçtan farkı yok hediye falan değil bu.

Bazı öğretmenler bunu kafaya takıp almayana kafayı takıyorlarmış gördüğüm kadarıyla. Öyle az buz şey de değil, sınıftan uzaklaştırma falan. Sizin görüşleriniz neler?
Ne istediğine bağlı.
Örnek olarak 10 liralık kalem alıp hediye edebilirsiniz.

Size saçma geldiyse sizin için doğru olan odur hocam çıkışmaya gerek yok ama öyle kişiler varmış ki açtım konuyu :D
Cikisma ile alakasi yok hocam. Böyle bir şeyin mümkün olmadığını insan kendi aklını kullanarak kavrayabilir.

Birkaç kişinin başına boyle bir şeyin gelmesi bir anlam ifade etmiyor ki o da doğru mu tartisilir.

Geri
Yukarı