Öğretmenlerin rezilliği

150 soru çözüyorum dedigini okuyunca devamını okumayı bıraktım. Bir kere çocukları üst düzey çalıştırarak okuldan sogutuyolar ögretmenlerde keyfe alamet yaşıyolar egoları suretlerinden önce sınıfa geliyor.

Maalesef işkence gibi bir zamandı belki imkansız gelebilir ama cidden yaptım bunları.

Yok hocam olmadı ben günde 150 üst düzey soru çözdüğümü ona rağmen yapamadığımı adım gibi hatırlıyorum bu şey değil yani beni elimden tutan olmadı ama bende hiç çalışmadım gibi bir olay değil çok denedim çok denedim gözüm bozuldu o sıralarda o kadar emek verdim ama beceremedim çünkü rehberim yoktu benim bir öğrenci kendini nasıl kordine edebilir ben denedim ama başaramadım çünkü benim temel eksiklerim vardı bunları gidermeye 5.sınıf konularını bile izledim ama ipin ucundan bir kere tutamayınca bir daha tutmak zor oluyor ben yapamadım şahsen.
Çocuğu şu kadar test çöz şöyle çözmezsen şöyle olur diye diye çocuğu okuldan soğutuyorlar. Sonra eğitim sistemi neden kötü? Bu konuları sabaha kadar tartışabilirim.

20-25 sene önce görseydin bir de o öğretmenleri sen. Dayağın her türlüsünü atıyorlardı bize. Ailelerimiz bile ses edemiyordu. Gel gör ki şimdi tam tersi. Öğrenci öğretmeni dövecek neredeyse..

20-25 sene önce görseydin bir de o öğretmenleri sen. Dayağın her türlüsünü atıyorlardı bize. Ailelerimiz bile ses edemiyordu. Gel gör ki şimdi tam tersi. Öğrenci öğretmeni dövecek neredeyse.

Sen geçmişe gidebilirsin çok özlediysen. Dayak atmak normal bir şeymiş gibi söylüyorsunuz. Ögrencilerde ukala onları da kınıyorum. Kısa ve net yıl 2022 artık kimsenin kimseye taamülü, saygısı kalamadı.

Yok hocam olmadı ben günde 150 üst düzey soru çözdüğümü ona rağmen yapamadığımı adım gibi hatırlıyorum bu şey değil yani beni elimden tutan olmadı ama bende hiç çalışmadım gibi bir olay değil çok denedim çok denedim gözüm bozuldu o sıralarda o kadar emek verdim ama beceremedim çünkü rehberim yoktu benim bir öğrenci kendini nasıl kordine edebilir ben denedim ama başaramadım çünkü benim temel eksiklerim vardı bunları gidermeye 5.sınıf konularını bile izledim ama ipin ucundan bir kere tutamayınca bir daha tutmak zor oluyor ben yapamadım şahsen.
Dostum bence matematik hocanla özel görüş, ben bu dersten nefret ediyorum de. En iyisi siz bana en düşük geçer notu verin yeter ki dersi geçeyim başka birşey istemiyorum bu ders benim sinirlerimi bozuyor de.

Kötü olduğun ders diye bir şey yoktur. Kötü öğretmen vardır. Bir çocuk matematik bilmiyor diye aptal olmaz. Çocuğu bir konuda başarılı olduğu halde sırf matematik bilmiyor diye aşağılayan adam aptaldır.

Yoo ben mesela Türkçede hep kötüydüm öğretmenlerimde o kadar kötü insanlar değillerdi. Lise hocalarım hep severdim ama türkçeden hep nefret ettim.

Bazı hocaların kötü olduğunu kabul ediyorum (dershane ayt-mat hocama selam) ama derslerin zorunluluk olması ve insanların sevmediği bir şeye muhtaç bırakılması çok acınası. Eğitime güncelleme gelmesi şart. Geleceğe ve bugüne göre eğitim M.Ö hissettiriyor.

İlk okulda aldığım alfabe ve okuma yazma dersleri gelecek müfredattan daha faydalıydı. İlkokul > ortaokul ve lise

Yeni konular

Geri
Yukarı