Öğretmenlerin gözüne nasıl girilir?

Kesinlikle katılıyorum. Şimdi feminist tayfa laf atmaya gelir.

Edebiyat performans ödevimi gününde teslim ettim 75 aldım, boynum kıldan ince bir şey demem hoca çok saygı duyduğum birisi. Kız e-okul kapanacağı gün "salı" teslim etti 100 aldı. Ben hocaya düzgünce şikayetimi sundum. Bugün de o kız sınavdan 98 aldı. 100 yaparken, hak geçmesin diye sınıfa sordu. Ben de kitap okuyordum, cevap vermedim. Sonra ismime seslenince cevap verdim. Hocam ödevde yeterince hakka girdiniz zaten, 2 puandan ne olacak? Şeklinde. Ardından feministler tarafından linç edildim. :D

- Derste kesinlikle konuşma,
- Hocayı dinliyormuş gibi göz teması kur bazen kafa salla anlıyormuşsun gibi
- Hoca bazen soru sorar cevap alamaz zor durumda kalır orada sen hocayı destekle cevap ver falan.
- Derse zaten biraz ilgin varsa ders hakkında da sohbet edersiniz

Hocayla göz teması kurduğunda zaten seni fark ediyor. Hele sınıf iflah olmaz kötü bir sınıfsa direk ön plana çıkıyorsun. Lise ve üniversitede bazı hocalar sadece ben varmışım gibi ders işliyordu. Yani ama sınıf kitlesi genel olarak çok iyi ise konuşan çok yoksa falan ön plana çıkamayabilirsin.

* Saygıyı unutmuşum. Gerçekten çok önemli, robot değiliz. Küfür ederiz Sohbet ederiz bir şeyler olur. Ama hocaları gördüğünde direk efendi moda geç. Hoca 2 halini de göreceği için direk ne kadar saygılı diyecek.

Ben de gayet de işe yaramıştı :) 10.sınıfta kimya hocam sürekli sınavından çok çok çok düşük almama rağmen beni çok severdi mesela. Ama aynı şekilde sınavından yüksek alan bir çocuğu sevmezdi. Terbiyesiz olduğu için. Yalakalık yapana bir şey demiyorum, herkesin karakteri kendine. O kadar düşürmem kendimi.
Hocalar beni de çok sever ancak hakkaniyetli olanlar. Çoğu öğretmenle oturup bire bir sohbet ederim. Sözlüme hiç pozitif yansımaz, öyle bir talebim de olmaz ancak azıcık haksızlığa gelince gözüm dönüyor. Kız İngilizce sınavından 40 almış, ortalaması düşecek diye ağlayıp 100-100 sözlü alırken, 84 aldığım sınavdan 70 sözlü alınca gözümün dönmesi gayet doğal bence.

Hocalar beni de çok sever ancak hakkaniyetli olanlar. Çoğu öğretmenle oturup bire bir sohbet ederim. Sözlüme hiç pozitif yansımaz, öyle bir talebim de olmaz ancak azıcık haksızlığa gelince gözüm dönüyor. Kız İngilizce sınavından 40 almış, ortalaması düşecek diye ağlayıp 100-100 sözlü alırken, 84 aldığım sınavdan 70 sözlü alınca gözümün dönmesi gayet doğal bence.
İşte o hocayla ilgili bir sorun. Haklısınız. Benim kuzenin öğretmeni kızlara hep öncelik verip erkeklere çok kötü davranırmış. Bir ara sırf bir kız için benim kuzenimi en arkaya atmış kızı en öne oturtmuş. Oturttuğu kızı buradan söyleyince çalışkan sanarsınız ama ağzında sakızla geviş getiren o malum kızlardan. Kuzenim ise normal bir şekilde hocaya "Hocam, burada gözüm görmüyor. Derse de odaklanamıyorum." demiş. O BAYAN hoca da "Beni ilgilendirmez bana ne?" diye cevap vermiş. Dalga değil, ciddi ciddi böyle bir cevap vermiş. O yüzden o tarz çürük hocalar hakkında ne derseniz haklısınız. Herkesin öğretmen olmaması gerek işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı