Öğretmenlerin tahtaya yazdıklarını sitelerden mi bulup yazıyorlar?

Öğretmenden öğretmene değişir. Biz bilemeyiz senin hocan nereden yazıyor.

Ama şu açık ve net ki hepsi müfredatta bağlı yazıyor. Bir konu anlatım kitabı alırsan hocanın yazdıklarına ulaşabilirsin zaten.

Gireceğin sitelerin de hepsinde hemen hemen aynı konular yazacağından istediğin konu anlatım sitesine bak.

Öğretmenden öğretmene değişir.
Aynen bu.

Benim lisede bir hocam herhangi bir kaynağa bakmadan 4 tahta doldurabiliyordu. O zamana kadar da ders bitiyordu zaten. Aynı şeyi noktası virgülüne kadar diğer sınıfta da yazabiliyor adam.

Kendi notları olan bir sürü hoca var. Benim ehliyet hocamın bile kendi notları vardı. Kitap 300 sayfa. Adamın notlar daha az ve daha fazla bilgi içeriyor.

Öğretmenden öğretmene değişir. Biz bilemeyiz senin hocan nereden yazıyor.

Ama şu açık ve net ki hepsi müfredatta bağlı yazıyor. Bir konu anlatım kitabı alırsan hocanın yazdıklarına ulaşabilirsin zaten.

Gireceğin sitelerin de hepsinde hemen hemen aynı konular yazacağından istediğin konu anlatım sitesine bak.

Nasıl yani anlamadım. Net anlatırsan, müfredat nedir? Bir konu anlatımlı konu kitapları var mıdır bilmiyorum.

Müfredat nedir?
Eğitimin düzeye göre her yerde aynı şekilde olmasa da aynı konu üzerinden aynı programla anlatılması. Adıyaman'daki bir 11.sınıf ile Konya'daki bir 11.sınıf farklı dersleri değil aynı dersleri görüyor hem de aynı zamanda. Bu müfredattır ve öğretmenler buna bağlı kalmak zorundadır.

Yeni konular

Geri
Yukarı