Öğretmenlerin En Çok Söylediği Söz Gerçek Mi?

HighPixel

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Marmaris
Daha fazla  
En çok "Konuyu anlatır geçeriz, niye örnek çözelim sizin için, sizin iyiliğinizi düşünüyoruz, ilerde meslek alınca paranız bize gelmeyecek" sözleri gerçek mi? Öğretmenler konuyu anlatıp geçiyorlar mı, yoksa konuyu örneklendirerek pekiştirmeleri gerekmeli mi? Bildiğim kadarıyla Rece abi almanca öğretmenliği okudu, özellikle ondan cevap bekliyorum :D

Bu ülkede zaten öğrenci her bir şeyi öğretmenden beklemiştir. Kendim araştırayım, kendim öğreneyim yok. Okulda ne öğretiyorlar? 3 tane seçmeli din dersi olan, felsefe dersi olmayan okullarda ne öğrenebilirsiniz ki? Açık şu gözünüzü artık. Çıkarın at gözlüklerinizi!

Zihniyet ile alakalı, kimi öğretmen işinin önemli olduğunu bilir ve öğrencilere birşeyler öğretmek için elinden geleni yapar. Tabi kimileri de günü doldurur. Öncencilerin çoğu goygoyda dersler önemli değil tabi...

Bu ülkede zaten öğrenci her bir şeyi öğretmenden beklemiştir. Kendim araştırayım, kendim öğreneyim yok. Okulda ne öğretiyorlar? 3 tane seçmeli din dersi olan, felsefe dersi olmayan okullarda ne öğrenebilirsiniz ki? Açık şu gözünüzü artık. Çıkarın at gözlüklerinizi!
Bizim din öğretmeni ateist(gerçek olmayabilir ama herkes öyle diyor hiç Tanrı-Allah dediğini duymadım) demokrasi işliyoruz(aynı anda demokrasi öğretmeni). Bakalım ne olacak kitap bitince, film izletir belki. Ayrıca sorum bu değildi, öğretmenler öğretme zorunluluğuna sahip mi yoksa konuyu anlatıp 2 örnek çözüp geçebilirler mi?

Birde 'zeki ama çalışmıyor' var :D
Ohooo onlarcası var

EFSANENİN EFSANESİ
-Sen arkadaki geç bakayım ön sıraya. Senin yerin orası mı?

Efsane öğretmen replikleri vol.9
-tahtadakileri yazmadan çıkmayın
-olum ders bitti hiç gelmeseydin.
-git bir elini yüzünü yıka geçer..

Efsane öğretmen replikleri vol.8
- biz sizin iyiliğiniz için uğraşıyoruz.
-dersin 20 dakikası susmanızı beklemekle geçiyor.

Efsane öğretmen replikleri vol.7
-daha yeni derse girdik.
-şu soruyuda çözelim çıkarsınız.
-o hayranı olduğunuz adamlar sizi kurtarmayacak.

Efsane öğretmen replikleri vol.6
-o kendi gider otur sen.
-bu konuyu gelecek sene göreceksiniz/ bu konuyu
geçen sene görmüştünüz.

Efsane öğretmen replikleri vol.5
-dinlemezsen anlamazsın.
-tenefüste havalandırsayın sınıfı.
-beni değil kendinizi kandırırsınız.

Efsane öğretmen replikleri vol.4
-bu işlediklerimiz size hayatın her alanında lazım olacak.
-diğer sınıf daha çalışkan.
-konularda gerideyiz

Efsane öğretmen replikleri vol.3
-bu işlediklerimiz size hayatın her alanında lazım olacak.
-diğer sınıf daha çalışkan.
-konularda gerideyiz

Efsane öğretmen replikleri vol.2
-kendinide unutsaydın.
-o sana camdan atla dese atlayacak mısın?

Efsane öğretmen replikleri vol.1
-Nöbetçi tahtayı silsin.
-Komik olan ne söyleyin bizde gülelim.
-Siz evinizde çöpleri yere mi atıyorsunuz?

Yani yalan yok ben öğretmen olsam ben de uğraşmam. Okulun önünden geçerken öğrencileri görüyorumda durumlar fena, çoğu tehlikeli adamı kuş başı doğrarlar. Akılları derste falan değil polatçılık oynuyorlar.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı