Öldükten sonra ne olacak?

Hikayenin sonunu öğreneceğiz. Çok ilginç olacağı kesin. Dünyada binlerce yıldır dolaşan söylentilerden hangisi doğruymuş ona vakıf olacağız. Düşüncesi bile beni heyecanlandırmaya yetiyor. Sonsuz ve kapkaranlık bir hiçlik mi? Yemyeşil bir bahçe mi? Ateşten bir çukur mu? Ya da başka bir boyutta yeniden uyanış mı? Şimdiye kadar milyarlarca insan neler döndüğünü öğrendi. Sırada milyarlarcası daha var. Bizde onlardan biriyiz ve kim ne derse desin, ben sabırsızlanıyorum.

Uyuduğunda nasıl hiçbir şey hatırlamıyorsun ve her yer kapkaranlık, bu 1.
Anlatıldığı gibiyse tertemiz, adil bir ahiret, bu 2.
Eğer teorilere göreyse mezardan cennet ve cehennemi izleyeceğiz, peygamberimiz Allah'a diz çöküp tüm insanlar için af dileyecek. Daha sonra terazide günah/sevaplar hesaplanacak ona göre bir yere gideceğiz.

Ayrıca öldükten sonra göreceğiz diyenler, dünyayı hatırlamayacakmışız eğer anlatıldığı gibiyse. Zaten öyle olur sıfırdan temiz bir hayat.

Ve eklemek istiyorum:
Eğer karanlık olursa bir şey anlamayacaksın çünkü aklın/beynin ve sen olmayacaksın. Eğer yeniden diriltilirsen anca o şekilde. Karanlıkta 1 milyar yıl geçmiştir fakat sen bunu 1 saniye gibi hissedersin. Ameliyat gibi.

Ver elini beyaz ışık. Dinlenme tesislerine geç.. Vicdanın sızlıyorsa, acı çektir. Sonra gir korunma alanına..

Ya da şöyle düşün.. 1-2-3-3-4 kodlarının bir araya gelmesiyle oluştun. Yine o kodlar oluşursa sen oluşursun.. Kaybolan zamanı bile hissetmeyeceksin. Karanlıkla birleşip tekraren bedenleneceksin..

Geri
Yukarı