Öldükten sonra ne olacak?

Dinlerin masal olduğunu gören zaten ne reenkarnasyona inanır ( budist masalı. Kast sistemi olduğu için fakirleri uyutmak için söylenmiştir) ne de öbür dünyaya. Yaşam basittir. Yaşarız ve ölürüz. Bu basitliği kabul edemeyen insanlar yaşamın ölümden sonra da devam edeceği fikrine sıkı sıkı sarılmak ister.

Tanrı var ise ki bence bu sadece insanların birine tapmaya sığınmaya ondan dilek dilemek için uydurdukları bir şey ama eğer varsa cennet cehennem denilen boyutlardan birine dünyada yaptığımız iyilik ve kötülüğe göre sonsuza kadar yaşamak suretiyle gideceğiz ama eğer Tanrı yoksa ki işte burası sıkıntılı hiçlik veya reankarnasyon yani tekrardan farklı bir insan olarak yaşama geri döneceksin ama eski yaşamın ile bağlantın olmayacak.

Neden bir Tanrı kendi yarattığına bunu yaşatsın nasıl olsa ne olacağını İslam inancına göre önceden biliyor ise madem biz bir kurgulanmış robotuz demek oluyor yani şu an bu yazdıklarım aslında bundan sonsuz yıl önce kurgulanmış ve ben şu anda onu yaşıyorum beni kurgulayan Tanrı beni kötü kurgulamışsa benim bunda ne suçum var yani aslında bu işlere biraz kafa yorarsanız çok farklı düşüncelere kapılıyorsunuz.

İslam inancında dediğiniz şey yoktur Allah kulu kurgulamaz lakin kulun yapacaklarını önceden bilir sen yine kendi çizdiğin yoldan gidersin ve sonunda sonuçlarına katlanırsın . eğer bir Tanrı'ya inanıyorsan bu yüce varlığın her şeye kadir olması gerekir bence .

Bence boş yere gelmedik boş yere gitmeyeceğiz ucu bucağı olmayan evrende irade ve düşünme yetisine sahip olan birçok birey olmamız sebebiyle farklı düşüncelerin olması gayet normal bilakis kesin konuşmak saçma dinlere insanların kendisini kandırmacası demek daha saçma, din insanların afyonudur birçok insan bu sayede kötü düşünce ve etik olmayan davranıştan kurtulur beni mutlu eden ve bana mantıklı gelen şey benim gerçeğimdir sağlıcakla kalın.

Son düzenleme:

Evrim Ağacı'na inanmıyorum hocam.

Dinlerin masal olduğunu gören zaten ne reenkarnasyona inanır ( budist masalı. Kast sistemi olduğu için fakirleri uyutmak için söylenmiştir) ne de öbür dünyaya. Yaşam basittir. Yaşarız ve ölürüz. Bu basitliği kabul edemeyen insanlar yaşamın ölümden sonra da devam edeceği fikrine sıkı sıkı sarılmak ister.

Peki yaşayıp ölüyorsak nüfus artışı nasıl oluyor?

Bu soruda ciddi misiniz? İlkokul bilgisini yazayım. Doğadaki diğer canlılar nasıl üreyip çoğalıyorsa bizde aynı şekilde üreyip çoğalıyoruz. Bir farkımız yok bu konuda.

Reenkarnasyonun mantığıda bu zaten hocam. Yeni doğacak çocucuğun ruhu önceki yaşamındaki kişiye ait oluyor. Ayrıca dediğiniz gibi olduğunu sanmıyorum nüfus artışı öyle hızlı olmaz. Günde 10 bin kişi dünyaya geliyorsa 20 bin kişide gözlerini yumuyor dünyaya. Dengeli olması gerekir bence.

Geri
Yukarı