Ölmekten korkuyor musunuz?

Ölmekten korkuyor musunuz?

• Korkuyorum.

• Korkmuyorum.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Benimde bu tarz aklıma takılan konular var. Mesela insanlığın başından beri yüzlerce din çıkmıştır hepside inanmazsanız cezasını çekeceksiniz diyor. Bunların arasından cidden islamın gerçek olduğunu şu anda nasıl anlayabiliriz. Mesela ben amerikada ya da avrupa da başka bir dine mensup olarak doğsaydım sonradan araştırıp müslüman olmazdım. Zaten şu anki zamana bakınca müslümanlar ya da hristiyanlar dinlerine pek iyi örnek değiller. Kuranı tam bilmediğim için bunu söylüyorum, sanırsam sadece yarım arap adasında yaşayan hayvanlardan bahsediliyormuş. Peki neden sadece o coğrafyada olan hayvanlardan bahsediliyor. Ya da Kuran cidden 1400 yıldan beri hiç bozulmadımı bunu sağlayabilecek bir kanıt var mı? Bende müslümanım ama bu son zamanlarda bu sorular iyice kafamı karıştırmaya başladı.
Ben hiç Kuran'da penguenden bahseldigini görmedim hiç tropikal meyve de anlatılmıyor.Bunun dışı sokratesinde bozulmayan eserleri var yada diğer felsefecilerin daha eski.Cok imkansız bir şey değil bozulmamasi.

Bir garantisi yok ama çok iyi müslümansa korkmaz ama sadece inanıp çok günah işlersen cehennemde cezada cekebiliyorsun diyor Kuran'da.
Ben de bunu söyledim zaten. Dine inanmayanların nasıl korkmadığını hala anlamıyorum, ölümden sonraki hayat hakkında hiçbir şey bilmiyoruz hatta hayat var mı onu da bilmiyoruz.

Ölümle burun buruna geldiğim için korkmuyorum. Sadece ölümüm acısız olsun tık diye gideyim rahatlayayım.

Ölümden korkmuyorum. Ölümden sonra ne olacağını bilemem ama cennet-cehennem olayı varsa insanlar dini yüzünden değil de iyi insan olmakla yerleştirilecekler diye düşünüyorum. Yoksa İslam'a göre müslüman olmayan herkes sorgusuz sualsiz cehennem diye hatırlıyorum. Yani İngiltere'de kendi halinde bir çiftçinin durduk yere cehenneme gideceğini düşünmüyorum

Korkacak bir şey yok. Bundan 60 yıl önce yoktun, bundan 60 yıl sonra da olmayacaksın. Yokken nasılsa, öldüğünde de aynısı yani.

Ben de bunu söyledim zaten. Dine inanmayanların nasıl korkmadığını hala anlamıyorum, ölümden sonraki hayat hakkında hiçbir şey bilmiyoruz hatta hayat var mı onu da bilmiyoruz.
Niye korkalım ki? Evrende büyük bir bilinmezlik korkuyor muyuz? Sanmam. Bilinmezlik meraktan başka bir şey getirmez.

Ben hiç Kuran'da penguenden bahseldigini görmedim hiç tropikal meyve de anlatılmıyor.Bunun dışı sokratesinde bozulmayan eserleri var yada diğer felsefecilerin daha eski.Cok imkansız bir şey değil bozulmamasi.
Allah aşkına, Kur'an'da niye penguenden, tropikal meyvelerden bahsedilsin. Akşam akşam bayağı güldüm buna.

Geri
Yukarı