Ölü piksel giderilebilir mi?

Okoza

Decapat
İyi günler, monitörde bulunan 1-2 tane ölü piksel, internette yer alan "ölü piksel tamir etme" videoları ile tamir edilebilir mi?
Önceden böyle bir durumu deneyimleyeniniz oldu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir dene.

Hocam benim laptop da tam ortada düz çizgi haline ölü piksel var. Şöyle bir çözüm uyguladım klavyeyle ekran arasındaki boşluğa bir kağıt sıkıştırdım artık öyle kullanıyorum.

Ölü piksel, HDD'lerdeki BAD Sector gibi değil mi?
Çözümü zor.
Ölü pikseller o tarz şeylerle düzelmez. Sıkışmış pikseller bazen düzelebiliyor. Benim ölü pikselim düzeldi diyenlerin muhtemelen sıkışmış pikseli düzelmiştir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir dene.
Ürünü daha almadım. Normalde 2000-2200 Tl civarında bir fiyatı varken, 1-3 adet ölü pikselli satılıyor. Dolayısıyla fiyatı 1376 TL.
Ürün Linki AOC 24G2U/BK Monitör Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Eyvallah ölü piksel geçmedi diyelim, zamanla artar mı? Veya garanti süresi içerisinde artması durumunda garantiye verebilir miyim?

Ürünü daha almadım. Normalde 2000-2200 Tl civarında bir fiyatı varken, 1-3 adet ölü pikselli satılıyor. Dolayısıyla fiyatı 1376 TL.
Ürün Linki AOC 24G2U/BK Monitör Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Eyvallah ölü piksel geçmedi diyelim, zamanla artar mı? Veya garanti süresi içerisinde artması durumunda garantiye verebilir miyim?
Almanızı önermem bunu. Ölü piksel diyor, bahsettiğiniz şeyle geçmez. Garanti kapasmında olsa onlar gönderirdi zaten. Artma olayını ise bilemeyeceğim. Ve evet, ölü pikseller büyüyebilir.

Almanızı önermem bunu. Ölü piksel diyor, bahsettiğiniz şeyle geçmez. Garanti kapasmında olsa onlar gönderirdi zaten. Artma olayını ise bilemeyeceğim. Ve evet, ölü pikseller büyüyebilir.
4 piksele kadar garanti kapsamına girmiyor diye biliyorum. Mesela aldığımda 3 piksel çıktı diyelim, belli bir zaman kullandıktan sonra 4-5 piksel oldu. Böyle bir durumda garantiye girmesi gerekmez mi?

4 piksele kadar garanti kapsamına girmiyor diye biliyorum. Mesela aldığımda 3 piksel çıktı diyelim, belli bir zaman kullandıktan sonra 4-5 piksel oldu. Böyle bir durumda garantiye girmesi gerekmez mi?
Normalde girebilir diye düşünüyorum ama ölü pikselli bir şekilde satın aldığınızdan olaylar değişebilir, kesin konuşamıyorum. Satıcı ile iletişim kurun.

Geri
Yukarı