Ölüm Maçı Anlık Takılma

HowAreYouToday

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar arada bir ölüm maçında anlık takılmalar yaşıyorum. Takılmalar genellikle adamlar yakınımda canlanınca veya HS yiyince arada oluyor. Rekabetçi maçta da round başlarında bir iki defa takılma yaşamıştım. Laptop da left 4 dead 2 yüklü, en yüksek ayarlarda ve sabit 60 FPS'de herhangi bir takılma sorunum olmuyor. CS GO'yu 60 FPS sabitlesem bile yine de takılmalar oluyor. Şu anki görüntü ayarları 1280x960, ayarlar düşükte. Sistemimde GTX1050(3GB), i5-8300H, 8 GB DDR4 2666MHz RAM mevcut. Oyun HDD'de kurulu. CPU sıcaklığı genelde 70 derece. İşlemci Turbo modda çalışıyor. İsterseniz sabah MSI Afterburner değerlerini atabilirim.

Bazen bende de oluyor ve oyun SSD'de.
Arkadaşlar arada bir ölüm maçında anlık takılmalar yaşıyorum. Takılmalar genellikle adamlar yakınımda canlanınca veya HS yiyince arada oluyor. Rekabetçi maçta da round başlarında bir iki defa takılma yaşamıştım. Laptop da left 4 dead 2 yüklü, en yüksek ayarlarda ve sabit 60 FPS'de herhangi bir takılma sorunum olmuyor. CS GO'yu 60 FPS sabitlesem bile yine de takılmalar oluyor. Şu anki görüntü ayarları 1280x960, ayarlar düşükte. Sistemimde GTX1050(3GB), i5-8300H, 8 GB DDR4 2666MHz RAM mevcut. Oyun HDD'de kurulu. CPU sıcaklığı genelde 70 derece. İşlemci Turbo modda çalışıyor. İsterseniz sabah MSI Afterburner değerlerini atabilirim.

İkiniz de oyuna girmeden önce konsolda bu komutu dener misiniz?
Kod:
cl_forcepreload 1

Reddit sitesinde bir kullanıcı çözüm olarak bu kodu paylaşmış. Kod haritanın tamamının önceden yüklenmesini sağlıyor. (Loading ekranlarının süresi birkaç saniye artacak.)

İkiniz de oyuna girmeden önce konsolda bu komutu dener misiniz?
Kod:
cl_forcepreload 1

Reddit sitesinde bir kullanıcı çözüm olarak bu kodu paylaşmış. Kod haritanın tamamının önceden yüklenmesini sağlıyor. (Loading ekranlarının süresi birkaç saniye artacak.)
Hep yazmamız mı lazım yoksa bir kere yazsak oluyor mu? Teşekkür ederim bu arada.

Aynı dertleri ben 2 şekilde çözdüm.
1- HDD ön belleklemesi düşüktü, SSD aldım oyunlar için.
2- Takılmalar bir hayli azalmıştı ancak tamamen geçmedi. Ping kablosuzda 55 görünüyordu ancak öyle hissettirmiyordu. Kablosuz bağlantıyı iptal ettim. Kabloyla bağlanıyorum. Takılma vs. kalmadı çok şükür.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı