Ölüm tehdidi karşısında ne yapmalı?

Belki size bir yardımıcolur link bıraktım. Bu tarz yazılar illaki internette vardır. Ancak durum ciddi gözüküyor. Eğer cidden imkanınız yoksa ücretsiz avukat veya gönüllü olarak ücretsiz hizmet verebilecek biri belki olabilir. Bence bir an önce bir şeyler yapılmalı. Https://www.alideniz.av.tr/kovusturmaya-yer-olmadigina-dair-takipsizlik-karar-nedir/

Belki size bir yardımıcolur link bıraktım. Bu tarz yazılar illaki internette vardır. Ancak durum ciddi gözüküyor. Eğer cidden imkanınız yoksa ücretsiz avukat veya gönüllü olarak ücretsiz hizmet verebilecek biri belki olabilir. Bence bir an önce bir şeyler yapılmalı. Https://www.alideniz.av.tr/kovusturmaya-yer-olmadigina-dair-takipsizlik-karar-nedir/
Ayriyeten belki instagram vb. üzerinden avukatlara ulaşıp yardım almaya da çalışabilirsiniz. Ama bu olay ciddi olduğu için vakit kaybetmeden avukat tutmalısınız.

Son düzenleme:
Merhaba,

Elbette, hatta forumda avukatlar da var ancak belirtmek gerekir ki hukuki danışmanlık ücrete tabii bir hizmettir ve ücretsiz olarak verilmesi mümkün değildir. Avukat olmayan kişilerin hukuki danışmanlık vermesinin de suç olduğunu belirtmekte fayda vardır.
"1136 sayılı avukatlık Kanunu'nun ("avukatlık kanunu") 35. maddesinde yalnızca avukatların yapabileceği işler açıkça belirtilerek; kanun işlerinde ve hukuki meselelerde mütalaa verme, bu işlere ait bütün evrakı düzenleme işlerinin yalnız baroda yazılı avukatlara ait olduğu ve hukuki danışmanlık faaliyetlerinin yalnızca avukatlar tarafından yapılabileceği hükme bağlanmıştır. Avukatlık Kanunu'nun 63. maddesinde ise 35. madde hükmüne aykırı olarak avukatlara ait yetkileri kullananlar bir yıldan üç yıla kadar hapis ve bin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılacağı belirtilmiştir."

Bununla birlikte sorduğunuz sorulara ancak hukuk işini icra eden kimseler en doğru şekilde yanıt verebilir.

Kovuşturmaya yer olmadığına ilişkin kararın gerekçesi nedir? Kararı buradan paylaşmak istemezseniz dilerseniz üzerindeki kişisel verileri saklamak suretiyle benimle Discord üzerinden paylaşabilirsiniz. Belirttiğim gibi size ücretsiz bir danışmanlık hizmeti sağlayamamakla beraber kararda gözden kaçırdığınız noktayı ve kyok verilmesinin sebebini iletebilirim.

Ben kanıt olarak arama kayıtlarının ve sohbetlerin ekran görüntülerini döktürüp dosyayla birlikte verdim aynısını annem ve ağabeyim de yapmıştı onlarda sorun olmadı fakat bende delil yetersiz deyip takipsizlik vermişler.

Hocam mecbur avukatlara gideceksiniz param yok diyemessiniz gözden çıkarın.

Abi anlatamıyorum galiba. Adamın şu anda hapiste yatıyor olması gerek bakın avukat tutarsam yatacak değil. Adamın şu anda yatması gereken hakimin hüküm verdiği bir cezası var ve bu adamı polisler gidip almıyor evinden. Hakim mahkemede adama seni yatıracağım kaç kere uyardım diye bağırdı herkesin içinde 1.5 sene ceza verdi tekrarladığın sürece yine yatıracağım diye bağırdı adama mahkemeyi kapattı verdi cezayı ama adam halen dışarıda geziyor. Anlamak mı istemiyorsunuz bilerek mi yapıyorsunuz artık ben anlamıyorum. Hakimin verdiği cezayı yatmayan adam için ben gidip avukata para vermek istemiyorum arkadaş. Sonuçlanmış cezayı bile yatmıyor herif ben böyle bir adalette böyle bir herif için para harcamak istemiyorum. İnsan gibi soru sordum yeni dilekçe mi vermeliyim yoksa itiraz mı etmeliyim diye bu kadar basit. İtiraz edince itirazım reddedilirse benden çıkıyormuş parası soruyu sormamın nedeni de buydu ama ben yeni dilekçe verirsem de bu sefer itiraz etmek yerine yeni dilekçe verdim diye savcılıktan bana yansıyan bir terslik olur mu onu merak ediyorum.

Hocam ondan önce adamı avlayacak halimiz yok. Adam çıksa bile uzunca bir süre takip verilir, aileye koruma görevlendirilir. İdam olsaydı hiç uğraşmaya da gerek yok.

Uzaklaştırma iznimiz vardı gene geldi takip etti falan bir işe yaramıyor yani.

Bu adam muhtemelen polise ifade vermeye gittiğinde annemin davasından yakın tarihte ceza aldığına, annemin onu daha fazla hapiste yatırmak için falan bizi azmettirdiğine dair bir ifade veriyor savcı da gerçekten yakın tarihte dava gerçekleştiğini görünce benim dilekçeyi atıveriyor. Yapacak bir şey yok herhalde her dilekçe verişimde aynı şey olacak ben de daha fazla uğraşmam artık ya o önce "gece eve girip katliam yapıp cesetlerimize eroin enjekte eder" ya da ondan önce ben kendisiyle ilgilenirim ülkenin adaleti bundan başka seçenek sunmuyor.

Ben kanıt olarak arama kayıtlarının ve sohbetlerin ekran görüntülerini döktürüp dosyayla birlikte verdim aynısını annem ve ağabeyim de yapmıştı onlarda sorun olmadı fakat bende delil yetersiz deyip takipsizlik vermişler.

Abi anlatamıyorum galiba. Adamın şu anda hapiste yatıyor olması gerek bakın avukat tutarsam yatacak değil. Adamın şu anda yatması gereken hakimin hüküm verdiği bir cezası var ve bu adamı polisler gidip almıyor evinden. Hakim mahkemede adama seni yatıracağım kaç kere uyardım diye bağırdı herkesin içinde 1.5 sene ceza verdi tekrarladığın sürece yine yatıracağım diye bağırdı adama mahkemeyi kapattı verdi cezayı ama adam halen dışarıda geziyor. Anlamak mı istemiyorsunuz bilerek mi yapıyorsunuz artık ben anlamıyorum. Hakimin verdiği cezayı yatmayan adam için ben gidip avukata para vermek istemiyorum arkadaş. Sonuçlanmış cezayı bile yatmıyor herif ben böyle bir adalette böyle bir herif için para harcamak istemiyorum. İnsan gibi soru sordum yeni dilekçe mi vermeliyim yoksa itiraz mı etmeliyim diye bu kadar basit. İtiraz edince itirazım reddedilirse benden çıkıyormuş parası soruyu sormamın nedeni de buydu ama ben yeni dilekçe verirsem de bu sefer itiraz etmek yerine yeni dilekçe verdim diye savcılıktan bana yansıyan bir terslik olur mu onu merak ediyorum.

Uzaklaştırma iznimiz vardı gene geldi takip etti falan bir işe yaramıyor yani.

Bu adam muhtemelen polise ifade vermeye gittiğinde annemin davasından yakın tarihte ceza aldığına, annemin onu daha fazla hapiste yatırmak için falan bizi azmettirdiğine dair bir ifade veriyor savcı da gerçekten yakın tarihte dava gerçekleştiğini görünce benim dilekçeyi atıveriyor. Yapacak bir şey yok herhalde her dilekçe verişimde aynı şey olacak ben de daha fazla uğraşmam artık ya o önce "gece eve girip katliam yapıp cesetlerimize eroin enjekte eder" ya da ondan önce ben kendisiyle ilgilenirim ülkenin adaleti bundan başka seçenek sunmuyor.
Hocam ceza alıp nasıl hapse girmiyor bunu anlayamadım. Polise gidip bunu söylemeyi denediniz mi? Aslında bu noktada avukat tutarsanız eğer belki bu konuda bir şeyler yapabilir. Neden şuan hapse girmediğine dair bilgi de verebilir diye düşünüyorum. Ama hapis cezasına itiraz diye bir şey mi varmış onu anlamadim adam nasıl girmiyor? Uzaklaştırma kararı varsa o zaman gelirse eğer polisi aradığınız zaman bir şey yapmıyor mu? Sonuçta uzaklaştırma cezası var. Ayriyeten ek olarak camlara koruma tarzı bir şey taktırmak, eve kamera taktırmak, kapıya da gerekli güvenlik önlemlerini almanızı tavsiye edebilirim. Kendinize dikkat edin. Yanınıza güvenlik önlemi olarak taşıması yasal olan bir şey de bulundurabilirsiniz belki. İnanın nasıl tavsiye vereceğimi şaşırdım.

Hocam ceza alıp nasıl hapse girmiyor bunu anlayamadım. Polise gidip bunu söylemeyi denediniz mi? Aslında bu noktada avukat tutarsanız eğer belki bu konuda bir şeyler yapabilir. Neden şu an hapse girmediğine dair bilgi de verebilir diye düşünüyorum. Ama hapis cezasına itiraz diye bir şey mi varmış onu anlamadim adam nasıl girmiyor? Uzaklaştırma kararı varsa o zaman gelirse eğer polisi aradığınız zaman bir şey yapmıyor mu? Sonuçta uzaklaştırma cezası var. Ayrıyeten ek olarak camlara koruma tarzı bir şey taktırmak, eve kamera taktırmak, kapıya da gerekli güvenlik önlemlerini almanızı tavsiye edebilirim. Kendinize dikkat edin. Yanınıza güvenlik önlemi olarak taşıması yasal olan bir şey de bulundurabilirsiniz belki. İnanın nasıl tavsiye vereceğimi şaşırdım.

4 senelik mahkeme sürecinde hapis cezası çıktı adam itiraz etti şu an üst mahkeme midir nedir onu bekliyoruz. Savcı 2 seneden önce o mahkemenin sonuçlanacağını sanmam dedi bekliyoruz yani. 2 sene içerisinde bir ölen kalan olmazsa sonunda ceza alacak adam. O kadar önleme de gerek yok dediğim gibi herif boş sıkıyor ne bana ne ağabeyime bir şey yapamaz sıkıntı olan şey adam 50 yaşındaki annemi izleyip tek bulduğu zaman karşısına çıkıyor, rahatsız ediyor, devamlı bugün öleceksin tarzı mesajlar atıyor ve iş yerlerimizi arayıp küfürler ediyor. Düşünsene sen bir çalışansın ve adamın biri devamlı iş yerinin sabit telefonunu arayıp açan herkese küfürler ediyor çalışan olarak nasıl bakacaksın patronun, iş arkadaşlarının yüzüne? 4 senedir bununla uğraşıyoruz işte 5-6 sene sonra adalet yerini bulur eğer ölmezsek 🙂

4 senelik mahkeme sürecinde hapis cezası çıktı adam itiraz etti şu an üst mahkeme midir nedir onu bekliyoruz. Savcı 2 seneden önce o mahkemenin sonuçlanacağını sanmam dedi bekliyoruz yani. 2 sene içerisinde bir ölen kalan olmazsa sonunda ceza alacak adam. O kadar önleme de gerek yok dediğim gibi herif boş sıkıyor ne bana ne ağabeyime bir şey yapamaz sıkıntı olan şey adam 50 yaşındaki annemi izleyip tek bulduğu zaman karşısına çıkıyor, rahatsız ediyor, devamlı bugün öleceksin tarzı mesajlar atıyor ve iş yerlerimizi arayıp küfürler ediyor. Düşünsene sen bir çalışansın ve adamın biri devamlı iş yerinin sabit telefonunu arayıp açan herkese küfürler ediyor çalışan olarak nasıl bakacaksın patronun, iş arkadaşlarının yüzüne? 4 senedir bununla uğraşıyoruz işte 5-6 sene sonra adalet yerini bulur eğer ölmezsek 🙂
Hocam bu süreci hizlandirmanin bir yolu yok mu? Birine falan danışsanız? Böyle önemli bir konu için 2 yıl ne demek ya.

Merhaba. Başlıkta da görüldüğü üzere 2022 Aralık ayından beri ölüm tehdidi almaktayım ve ne yapayım bilmiyorum. Tehdit eden şahıs yaklaşık 4 yıldır telefon üzerinden (ben hariç) aileme tehditler, küfürler savurup duruyor. Telefonlarını engelleyin demeyin adam yoldan çevirdiği kişilerden telefon alıp arayıp küfür ediyor onu geçtim çalıştığımız iş yerlerinin sabit telefonlarını arayıp çalışanlara, ulaşırsa bize açar açmaz küfür ve tehdit ediyor. Aralık ayına kadar benimle alakası yoktu sadece annem, ağabeyim, eniştem, teyzem ve annemin iş arkadaşları ile küfürleşir ve tehditleşirdi onlar da gidip suç duyurusunda bulundular ve 4 yıl içerisinde sadece annemin davası sonuçlanarak 1.5 yıl ceza aldı. Cezayı almasının ardından annemi arayamayınca beni aramaya başladı. Telefonda arayıp, gece bir de WhatsApp'tan mesaj atıp "annene söyle o davayı kaldırsın, ben o cezayı yatamam, ben o cezayı yatarım ama sonunda çıkar hepinizi öldürürüm." tarzında tehditlerde bulunuyordu. Ocak ayında gece saati WhatsApp'tan "şu an kapınızın önündeyim katliam yapacağım, ilk sen öleceksin, kafana sıkıp kanına eroin enjekte edeceğim." tarzında (aralarda küfür de var onları yazmadım) mesajlar attı ben de bu mesajları ekran görüntüsü alıp dilekçe verdim. Dilekçenin sonucu az önce geldi kovuşturmaya gerek olmadığına karar verilmiş. Bu şahısa ifade vermesi için yazı gittiğinde, yani benim dava açtığımı öğrendiğinde Twitter hesabından bir gün boyunca aralıksız ölüm tehditlerine devam etti, tabanca fotoğrafları falan paylaştı ve evimizin olduğu adrese doğru geldiğini söyleyen gönderiler attı.

Sorum şu; adam hakkında dilekçe veriyoruz mahkeme bile olmadan iptal ediliyor, itiraz edersem ve itirazım reddedilirse masrafların tarafımdan alınacağı yazıyor. Ben bu Twitter'da paylaştığı tabanca fotoğrafları, evimizin adresi vesaire gibi ekran görüntüleri ile itiraz mı etmeliyim yoksa o görüntüler ve eski sohbet mesajları ile yeni bir dilekçe mi vermeliyim? Ya da zaten mükemmel adaletimiz her türlü reddedeceği için yanımda tabanca, bıçak taşıyıp gerekirse adaleti kendim mi sağlayayım? Üstte yazmadım ama şahıs bizi takip ettiğini söylerken bazen sallamıyor annemi takip edip biz (abim veya ben) yokken karşısına 3 kez çıkmıştı.
Merhaba hocam herhangi bir gelişme yaşandı mi? Savcılığa vs. şikayet etmiştiniz değil mi? Nereye edilmesi gerekiyor bilmiyorum ama aklıma gelince söylemek istedim. Avukat tutabildiniz mi?

Adama ne yaptınız siz usta bu kadar takmış kafaya?

Avukat tutun tabi ki de burada ne işiniz var?

Annenin önüne çıkıp onu rahatsız mı ediyor? Benim anneme hele öyle bir şey yapsın bakalım neler oluyor. Arkadaşım tek bulup ağzını burnunu kırsana toplu halde bunun, anneni falan rahatsız ediyor sonuçta. (Not: Belki daha da sinirlenebilir.)

Adama ne yaptınız siz usta bu kadar takmış kafaya?

Avukat tutun tabii ki de burada ne işiniz var?

Annenin önüne çıkıp onu rahatsız mı ediyor? Benim anneme hele öyle bir şey yapsın bakalım neler oluyor. Arkadaşım tek bulup ağzını burnunu kırsana toplu halde bunun, anneni falan rahatsız ediyor sonuçta. (not: Belki daha da sinirlenebilir.)
Adam tabanca fotoğrafı atıyor demesi kolay.

Yeni konular

Geri
Yukarı