Ölümden korkuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ölüm kaçınılmaz ve öldüğünüzü anlamadan ölüceksiniz büyük ihtimalle sonrasını hatırlamazsınız yani öldüğünü bilmiyceksiniz bile bunun neyinden korkuyorsun? Doğanın kanunu bu hayatını yaşa böyle şeylere takılma dostum. Belki İslam doğrudur en iyi ihtimalle cehennemde yanarsın ama zaten Müslüman'ların çoğu ölümden korktuğu için Müslüman yani namaz desen yok ibadet desen yok. Adam kendini inandırmak istiyor öldükten sonra yaşıycağına (Müslüman değilim) yani ateist sen zaten bunları biliyosundur hayat yorucu zaten en iyisi ölmek ebedi dinleniş ve rahatlama.

Ateistlerin çoğuda inanmadığından değil de dini vecibeler ve dinin gereklilikleri hoşuna gitmediği için inanmıyor. Ve bu şekilde zaten Müslüman'lar bile doğru düzgün dini yaşamıyor deyip kendilerini avutuyorlar. Dini tartışmaya girer deyip işin içine İslam'ı katmışsın. Müslüman'ların çoğu önemli değil. Düzgün bir şekilde Müslüman olan adam ölümden korktuğu için değil veya ibadeti yapmak zorunda olduğu için değil o an huzurlu hissettiği için yapıyor. Tabii ki bir zorunluluk var dünya ya geliş amacı var iman etmiş insanların. O yüzden insanlara bakıp İslam'ı yargılamak yerine, İslam'a bakıp insanları yargılayalım. Herkesin düşüncesine saygım var ama Müslüman insanlar adına konuşamazsın.

Konuyu dine çekmek istemezdim ama bu tür kişileri gördükce dayanamıyorum. Bak dostum sana çok basit bir şey anlatacağım, şimdi 50-50 şansın var, ya şu 70 yıllık kısacık ömürde ibadet edersin ya da etmezsin, edersen sorun yok, hadi diyelim dinler gerçek değil, herhangi bir problem yaşamazsın ama ya gerçekse? Gerçekse kaybedeceğin şeyleri bir düşünsene... Tamamen senin hayatın senin kuralın, ölümden korksanda korkmasanda ölüm bir adım ilerinde.

Ya diğer dinlerden biri gerçekse. Ya tanrı gerçekten varsa ve dine inananları yalan hikayelere inandığı için cezalandıracaksa? Bunun olasılığına 50-50 diyecek kadar cahil olmayın. Bugün yolda 1 milyon dolar bulurum veya bulamayabilirim. 1 milyon dolar bulma ihtimalim yüzde 50 mi sence? Umarım bunu anlayacak kadar aklın vardır. He dine garantilemek için inanıyorsan Allah gerçekten varsa da seni cennete falan koyacağını düşünme. Dünyaya düz diyen kitaba da inanmamızı beklemeyin.

Ya diğer dinlerden biri gerçekse. Ya tanrı gerçekten varsa ve dine inananları yalan hikayelere inandığı için cezalandıracaksa? Bunun olasılığına 50-50 diyecek kadar cahil olmayın. Bugün yolda 1 milyon dolar bulurum veya bulamayabilirim. 1 milyon dolar bulma ihtimalim yüzde 50 mi sence? Umarım bunu anlayacak kadar aklın vardır. He dine garantilemek için inanıyorsan Allah gerçekten varsa da seni cennete falan koyacağını düşünme. Dünyaya düz diyen kitaba da inanmamızı beklemeyin.

خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ بِالْحَقِّ يُكَوِّرُ اللَّيْلَ عَلَى النَّهَارِ وَيُكَوِّرُ النَّهَارَ عَلَى اللَّيْلِ. 'yükevviru'
Küre mastarından gelir ve yuvarlak cisimler için kullanılır. Dinime küfreden Müslüman olsa...
Kulaktan dolma bilgiler ile İslam'ı çürüttüğünü sanan bir tayfa türemiş gördükçe halime şükür ediyorum.

Ateistlerin çoğuda inanmadığından değil de dini vecibeler ve dinin gereklilikleri hoşuna gitmediği için inanmıyor. Ve bu şekilde zaten Müslüman'lar bile doğru düzgün dini yaşamıyor deyip kendilerini avutuyorlar. Dini tartışmaya girer deyip işin içine İslam'ı katmışsın. Müslüman'ların çoğu önemli değil. Düzgün bir şekilde Müslüman olan adam ölümden korktuğu için değil veya ibadeti yapmak zorunda olduğu için değil o an huzurlu hissettiği için yapıyor. Tabii ki bir zorunluluk var dünya ya geliş amacı var iman etmiş insanların. O yüzden insanlara bakıp İslam'ı yargılamak yerine, İslam'a bakıp insanları yargılayalım. Herkesin düşüncesine saygım var ama Müslüman insanlar adına konuşamazsın.

Ben kimseyi yargılamadım zaten sen ibadetlerini yerine getirip huzur bulduğun için neden üstüne alınıyorsun ki? Senden bahsetmemişim ben öyle insanlarında olduğunu örneklendirerek gösterdim tek olmadığını çoğu insanın korktuğunu hatta bu yüzden dine yönelenler olduğunu söyledim? Üstüne alınmanda ki amaç nedir? Seni ilgilendiren bir konu yok. Ben çocuk tek olduğunu zannetmesin diye böyle söyledim İslam'ı kötülemek gibi bir amacım da yok. Ateistlerin çoğunun dine inandığını ama tembellik ettikleri için Müslüman olmadıklarını söyliyebilirsin ben bu konuda üstüme alınmam çünkü buna ben dahil değilim. Alınıyorsan sende sıkıntı vardır burada boş duyar ile İslam savunuculuğu yapmanın lüzumu yok iki grubun savaşı falan yok ortada.

Müslüman insanlar adına konuşamazsın diyip ateistleri genellemen müthişmiş

Ölümden korkmak yaşamak için zorunludur ama hiçbir şey yok iken ölümden korkmak saçmalıktır, ölür isek ne olacak? Ölsek kıyamet mi kopar? Ben acısız olsa şu an ölmek isterdim. Bu dine de bağlı bir şey.
"O gün ölümü aradım. Ama onu bulmak için nereye koşsam, şimşek gibi kaçıyordu. Allah'ın beni başka bir şey için sakladığını bilmiyordum"
-Enver Paşa

Dosya Ekleri

• cc8ca436-d9ee-4156-a75e-4b48304c8380.jpeg
    cc8ca436-d9ee-4156-a75e-4b48304c8380.jpeg
    102,4 KB · Görüntüleme: 21
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı