Ölümden korkuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

zendeyuk

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ateistim ve ölümün yavaş yavaş gelmesinden çok bunalıyorum. Genç olmama rağmen her gün yatarken ölümü düşünüyorum. Hayattan zevk almaya çalışıyorum ama ölümün sonrasını yani hiçbir şey olmayacağını, hissetmeyeceğimi, tepki vermeyeceğimi, konuşmayacağımı bilme düşüncesinden korkuyorum..

Hayatımın en azından şu yıllarında ölümü nasıl unutabilirim, siz ne yaparak unutuyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, ateistim ve ölümün yavaş yavaş gelmesinden çok bunalıyorum. Genç olmama rağmen her gün yatarken ölümü düşünüyorum. Hayattan zevk almaya çalışıyorum ama ölümün sonrasını yani hiçbir şey olmayacağını, hissetmeyeceğimi, tepki vermeyeceğimi, konuşmayacağımı bilme düşüncesinden korkuyorum.

Hayatımın en azından şu yıllarında ölümü nasıl unutabilirim, siz ne yaparak unutuyorsunuz?

Ölümsüz olmak imkansız zaten. Onun için bu gerçeği kabul etmek lazım.

Ölüm kaçınılmaz ve öldüğünüzü anlamadan ölüceksiniz büyük ihtimalle sonrasını hatırlamazsınız yani öldüğünü bilmiyceksiniz bile bunun neyinden korkuyorsun? Doğanın kanunu bu hayatını yaşa böyle şeylere takılma dostum. Belki İslam doğrudur en iyi ihtimalle cehennemde yanarsın ama zaten Müslüman'ların çoğu ölümden korktuğu için Müslüman yani namaz desen yok ibadet desen yok. Adam kendini inandırmak istiyor öldükten sonra yaşıycağına (Müslüman değilim) yani ateist sen zaten bunları biliyosundur hayat yorucu zaten en iyisi ölmek ebedi dinleniş ve rahatlama.

Sadece hayatı yaşa.

Merhaba arkadaşlar, ateistim ve ölümün yavaş yavaş gelmesinden çok bunalıyorum. Genç olmama rağmen her gün yatarken ölümü düşünüyorum. Hayattan zevk almaya çalışıyorum ama ölümün sonrasını yani hiçbir şey olmayacağını, hissetmeyeceğimi, tepki vermeyeceğimi, konuşmayacağımı bilme düşüncesinden korkuyorum.

Etrafina baksana neyin sonu var? Her şey devir daim icinde, cevrende bu kadar kanit varken olumun son olacagina nasıl inanabiliyorsun ki?

Etrafina baksana neyin sonu var? Her şey devir daim icinde, cevrende bu kadar kanit varken olumun son olacagina nasıl inanabiliyorsun ki?

Hocam bu İslam tartışmasına döner boş verin bu devir daim içinde isteyen istediğine inansın elle tutulur bir kanıt da yok üstelik.

Hocam bu İslam tartışmasına döner boş verin bu devir daim içinde isteyen istediğine inansın elle tutulur bir kanıt da yok üstelik.
Bunun islam ile alakasini cozemedim. Islamiyet patentini mi almis bu dusuncenin. Bir kitapla bir tane ortak dusuncemiz var diye islamist mi oluyoruz?

Yani din olarak bakarsak normal ancak din olarak değişebiliyor ateist olduğunuz için değil ama gerçek Müslüman insanlar ölümden korkmak gibi bir şeyi yok ve hemen ölmek ister sebebi ise Hz. Muhammed S.A.V. Kavuşmak olduğu için. Ölmekten korkmanın sebebi hiçbir tanrı, ilah inancın olmadığı için ve öbür taraf hakkında ateistliğin bir ilah inancı olmaması ya da hiçbir şey olmadığına inanmak olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı