Ölümden korkuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba arkadaşlar, ateistim ve ölümün yavaş yavaş gelmesinden çok bunalıyorum. Genç olmama rağmen her gün yatarken ölümü düşünüyorum. Hayattan zevk almaya çalışıyorum ama ölümün sonrasını yani hiçbir şey olmayacağını, hissetmeyeceğimi, tepki vermeyeceğimi, konuşmayacağımı bilme düşüncesinden korkuyorum.

Hayatımın en azından şu yıllarında ölümü nasıl unutabilirim, siz ne yaparak unutuyorsunuz?

Bende az çok korkuyorum ancak beni korkutan dini şeyler. Örneğin ben Müslüman'ım ve sizin tercihlerinize saygım var fakat ya yanlış dindeysek diye düşünüyorum belki Hristiyan'lık doğrudur nereden bilebiliriz ki? Veya 1000 yıl önce unutulmuş bir din gerçekse? Beni bu korkutuyor ölmek değil.

Merhaba arkadaşlar, ateistim ve ölümün yavaş yavaş gelmesinden çok bunalıyorum. Genç olmama rağmen her gün yatarken ölümü düşünüyorum. Hayattan zevk almaya çalışıyorum ama ölümün sonrasını yani hiçbir şey olmayacağını, hissetmeyeceğimi, tepki vermeyeceğimi, konuşmayacağımı bilme düşüncesinden korkuyorum..

Hayatımın en azından şu yıllarında ölümü nasıl unutabilirim, siz ne yaparak unutuyorsunuz?
Takma kafana. Ne kadar düşünürsen o kadar kötü olursun. Korkuyorsan düşünme hiç.

Ben de müslümanım ama ateistlere karşı sunulan eğer yoksa ben bir şey kaybetmem ama varsa sen çok şey kaybedersin argümanını çok saçma buluyorum. Eğer yoksa ben hayatımda yapmak istediğim bir çok şeyi yapmamış olarak yok olup gidicem.

Bende az çok korkuyorum ancak beni korkutan dini şeyler. Örneğin ben Müslüman'ım ve sizin tercihlerinize saygım var fakat ya yanlış dindeysek diye düşünüyorum belki Hristiyan'lık doğrudur nereden bilebiliriz ki? Veya 1000 yıl önce unutulmuş bir din gerçekse? Beni bu korkutuyor ölmek değil.

İslam'ın tek doğru din olduğuna dair bir sürü kanıt var, böyle çoğu kötü düşünceler şeytandan gelir.

Ben de müslümanım ama ateistlere karşı sunulan eğer yoksa ben bir şey kaybetmem ama varsa sen çok şey kaybedersin argümanını çok saçma buluyorum. Eğer yoksa ben hayatımda yapmak istediğim bir çok şeyi yapmamış olarak yok olup gidicem.
Eğer yoksa bile İslamiyet'in sunduğu yaşam biçimi bir insan için faydalıdır. En azından güzel yaşarsın.

Konuyu dine çekmek istemezdim ama bu tür kişileri gördükce dayanamıyorum. Bak dostum sana çok basit bir şey anlatacağım, şimdi 50-50 şansın var, ya şu 70 yıllık kısacık ömürde ibadet edersin ya da etmezsin, edersen sorun yok, hadi diyelim dinler gerçek değil, herhangi bir problem yaşamazsın ama ya gerçekse? Gerçekse kaybedeceğin şeyleri bir düşünsene... Tamamen senin hayatın senin kuralın, ölümden korksanda korkmasanda ölüm bir adım ilerinde.
Boş yapmışsın. İnsanları sırf kendi dinine inanmıyor diye takan bir tanrı olur mu hiç?

İslam'ın tek doğru din olduğuna dair bir sürü kanıt var, böyle çoğu kötü düşünceler şeytandan gelir.
Benimde Tengriciliğin doğru din olduğuna kanıtlarım var.

Eğer yoksa bile İslamiyet'in sunduğu yaşam biçimi bir insan için faydalıdır. En azından güzel yaşarsın.
İslamiyet güzel bir yaşam biçimi sunmuyor :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı