Ölümden korkuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Asıl sıkıntı hickimsenin doğru düzgün bir şey yapmaması. Bence insanlık yaşlanma karşıtı teknolojilere çok daha büyük kaynak ayırmalı. Bu insanlığın en önemli sorununu kimsenin ciddiye aldığını sanmıyorum.
Transhümanizmi bütün dünya uygulamalı demek istiyorsun sanırım.

Klasik çaya şeker attım serisimi bu.

Eğer arayış içinde isen cevapları bulacağın seri. Yani hayatın bir bilimsel makale okumadan bile dini terketmek kolayına geliyorsa bir şey diyemem size.

Eğer arayış içinde isen cevapları bulacağın seri. Yani hayatın bir bilimsel makale okumadan bile dini terketmek kolayına geliyorsa bir şey diyemem size.
Dini terk etmek için illa bilimsel makale okumaya gerek yok. Aklıma uymadığı için dini terk ettim ben. Arayış içindede değilim 60 saatimi harcamayacağım buraya.

Kastettigin robotlasma ise ona da karşı degilim ama hele bi önce biyolojik olarak yapilabilecekler yapılsın. Ömür uzatilabildigi kadar uzatilsin. Kimsenin yasliliginda beli bukulmesin. Türlü türlü hastaliklarla bogusup cehennemi yaşamasın. Bir çoğumuzun anne babasinin yaşlandığını görmek içini elbet cız ettiriyor. Hiç degilse konunun bütün insanlikca üstüne gidilse içim rahat ederdi.

Kastettigin robotlasma ise ona da karşı degilim ama hele bi önce biyolojik olarak yapilabilecekler yapılsın. Ömür uzatilabildigi kadar uzatilsin. Kimsenin yasliliginda beli bukulmesin. Türlü türlü hastaliklarla bogusup cehennemi yaşamasın. Bir çoğumuzun anne babasinin yaşlandığını görmek içini elbet cız ettiriyor. Hiç degilse konunun bütün insanlikca üstüne gidilse içim rahat ederdi.
Transhümanizm tamda bunu amaçlıyor işte insanları yaşlanma, hastalık gibi şeylerden arındırıp üstün bir ırk yaratmak istiyor.

Bence insanlık yaşlanma karşıtı teknolojilere çok daha büyük kaynak ayırmalı. Bu insanlığın en önemli sorununu kimsenin ciddiye aldığını sanmıyorum.
Bu sırada Dünya... :D

dünyameme.png

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı