Ölümsüzlük üstün teknolojiler ile gerçek olabilir mi?

• Konuyu başlatan Roux
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 342
  • Görüntüleme 13B
Ölümsüzlük zor ancak yaşam süresini arttırma kesinlikle olacaktır, tabii ne zaman olur orası muamma. 200-300 yıl yaşamak mümkün olabilir, tabii bunlara kimlerin erişeceğini ve kimlerin erişemeyeceğini hepimiz biliyoruz.
İşin kısaca özeti: Boşverin abi, olsa ne olacak? O kadar paramız vardı da bunun derdine mi düştük?

Evet doğru söylediniz ben yeni nesilim ve 14 yaşındayım, verdiğim kararlarla ve eleştirilerimle de gurur duyuyorum. Bilim dışı bana uygun gelmeyen şeylere inanmıyorum ve ek olarak da dinlere inanan insanlara saygım sonsuz. En kısa sürede üslubunuzu toparlamalısınız ve lütfen kendi cahilliğinizde boğulmadan önce biraz kültürlenerek konuya tekrar dönüş sağlayın @Munis5056.

Bence ölümsüzlük kolay iş asıl zor olan olası bir evrensel tehdite karşı kendimizi ne kadar savunabileceğimiz. Organik vücudumuzu ölümsüz yapamasak bile sadece beynimizi koyabileceğimiz yarı organik veya tam robotik bir vücut işimizi görür gibime geliyor, veya direkt bilincimizi ileride bilgisayar ortamlarına aktarabiliriz ama o iş zor gibi en mantıklısı direkt beyni ölümsüz bir bedene koymak.

Olum bu kadar boş olmayın. Dinle bilimi ayrı tutacak kadar bilgisizsen aç 2 hadis oku dinini araştır. Yani işi makaraya vuruyordum ama yazdığına bak.
Sizin objektiflik anlayışınız, felsefenize tek bir dini ve o dinin getirdiği idealleri kaynak tutmak sanırım. Düşüncelerinizi de o doğrultudan bir an olsun etik dahi olsa farklı bir tutum gözetmeden ekseninden saptırmamak. Ayrıyeten sorgusuz sualsiz, kulağı dış dünyaya ve dış dünyanın getirdiği mantıklı fikirlere kapatarak bir dine mensup ise bir birey, onun o kişinin o dine çok da bir samimiyeti yoktur. Güldürdünüz.

Evet doğru söylediniz ben yeni nesilim ve 14 yaşındayım, verdiğim kararlarla ve eleştirilerimle de gurur duyuyorum. Bilim dışı bana uygun gelmeyen şeylere inanmıyorum ve ek olarak da dinlere inanan insanlara saygım sonsuz. En kısa sürede üslubunuzu toparlamalısınız ve lütfen kendi cahilliğinizde boğulmadan önce biraz kültürlenerek konuya tekrar dönüş sağlayın @Munis5056.

Kardeşim ben de 27 yaşındayım ve 2 üniversite bitirdim bu kafayla seni de bu cahilliğe davet ediyorum. Sen önce insanlara düzgün hitap et sonra saygı bekle. Hatta yaz özelden sana 2-3 kitap öneriyim okursun. Belki işine yarar. Saygının kelime anlamına sonra da yazdığına bak. Otur bir düşün. Tamam mı abisi.

Belki de ölümsüz olmak için çabalamak yerine dünyamızı öldürmeye bir son vermeliyiz ha? İnsan, insan olmadıkça ölümsüzlük olsa bile hiçbir gelişme olmayacağını düşünüyorum.

Öte yandan, ölümsüzlüğün imkansız olduğunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı